"Klatka i ruch w animacji"

Klasa 1c została zaproszona na zajęcia o tworzeniu animacji pt. "Klatka i ruch w animacji" do MDK im.Króla Maciusia Pierwszego. Zajęcia odbyły się 26 września, a prowadziła je Pani Eliza Łabarzewska. Dzieci dowiedziały się jakie są rodzaje animacji, jak się je tworzy oraz miały okazję zobaczyć filmy animowane, które oglądali ich rodzice, a nawet dziadkowie. "Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami…" - tak zaczyna się  "Bajka o smoku", która puszczana była z rzutnika, a w lektora wcieliła się prowadząca zajęcia. Następnie pierwszaki przeniosły się w lata pięćdziesiąte XX wieku i z ciekawością obejrzały animację z 1958r. pt. "Kot i mysz", a także "Cyrk" z 1954r. wykonaną techniką lalkarską. Mimo, że filmy mają już swoje lata wywołały u dzieci bardzo dużo emocji, a po emisji zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec Pani Eliza nagrała krótki film techniką poklatkową, w którym głównymi aktorami były dzieci. Uczniowie z przyjemnością obejrzeli go po powrocie do szkoły.