IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019r. pierwszy raz nasza szkoła obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Świat już dziewiąty raz promował to matematyczne zagadnienie. Jest to międzynarodowa akcja, w którą angażuje się wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają sobie i innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Uczniowie już kilka dni przed świętem rozpoczęli wielką powtórkę tabliczki mnożenia. W piątek zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla klasy: 4a, 4b, 5a, 5b, 5s, 6b, 6s, 7s, 8s. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5  zadań otrzymywali odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, którą z dumą wkleili do zeszytów od matematyki.