Maj 24 2019 22:49:53
BIP


Rodzina 500+


Informator MKO
Szanowni Państwo,

Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowało Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Adresatami tej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę, oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością.

Informator w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj.
Nawigacja

UBEZPIECZENIE UCZNIÓW


Stowarzyszenie PRZYJAZNA SZKOŁA
Nasza Szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom ''Przyjazna Szkoła'' z siedzibą w Mysłowicach

http://www.ps.org.pl

Realizacje z 1 %

2012 - Ścianka wspinaczkowa na sali gimnastycznej - 4 821,60zł

2013 - Projektor z ekranem 100 cali - 2 626,50zł

Nasze Certyfikaty


Realizowane Projekty
Pracownia komputerowa

w każdej szkoleDla nas każdy uczeń jest ważnyZ Podstawówką w światPobierz bezpłatny program PIT Format 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła, www.ps.org.pl

Dzisiaj jest piątek 24 Maja 2019.
Imieniny obchodzą : Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka
MDK

I Nagroda

Alicja Dryńkowska z kl. IIa

w eliminacjach rejonowych

XLI Konkursu Recytatorskiego

dla dzieci i młodzieży


„Pięknie być człowiekiem"

w MDK w Płocku

Rekrutacja dodatkowa

Nabór uzupełniający  do klasy 4 sportowej

na rok szkolny 2019/2020

 

Pragniemy poinformować, że w naszej szkole trwa

nabór uzupełniający do klasy 4 sportowej.

 

Składanie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca

 jest możliwe w sekretariacie szkoły, do dnia

9 maja 2019r.


W dniach 10-14 maja zostaną przeprowadzone próby sprawności fizycznej.

 

Do próby sprawności fizycznej mogą przystąpić tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Ortograficzna corrida w SP6 – konkurs

ortografia-1.jpg

Ortograficzna corrida w SP6 – konkurs „Zostań mistrzem ortografii”

W dniach 13 marca (klasy 4-5) oraz 27 marca (klasy 6-8) w Szkole Podstawowej nr 6 rozgorzała prawdziwa walka z… bykami. Oczywiście bykami ortograficznymi! Uczniowie przystąpili do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii.

Głównym celem konkursu „Zostań mistrzem ortografii” było propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

Mistrzami ortografii zostali:

w kategorii młodszej (kl. 4-5)

Magdalena Szczecińska klasa 4a

Szymon Olkucki klasa 5b

w kategorii starszej (kl. 6-8)

Antoni Kosieradzki klasa 6s

Nina Denst klasa 7a

                                                                                                                    Gratulujemy!

WSPÓŁPRACA SP6 z MP31

ASIA W PRZEDSZKOLU.jpg

28.03.2019r., w ramach współpracy MP31 z SP6, na sali gimnastycznej przedszkola odbyły się zawody sportowe. Brały w nim udział dzieci z grupy V (5-latki). Konkurencje sportowe przygotowała pani Joanna Szczycińska z dziewczynkami klasy 7a. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach sportowych: biegały, woziły w taczkach kolorowe piłeczki, biegały z piłkami, brały udział w sztafecie z przekazywaniem sobie pałeczki. 

Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt że pięcioletnie maluchy mogły brać udział w sportowej zabawie  ze starszymi koleżankami i kolegami. 

Za udział w zawodach wszystkie przedszkolaki dostały nagrody i piękne dyplomy.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

IMG_5766.jpg IMG_5773.jpg

W marcu odbyły się miejskie eliminacje XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie brały udział dzieci i młodzież z płockich szkół w poszczególnych kategoriach wiekowych tj.szkoły podstawowe, szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Uczeń naszej szkoły Piotr Wojciechowski zajął I miejsce i awansował do eliminacji powiatowych.Gratulujemy!!!

W marcu odbyły się miejskie eliminacje XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie brały udział dzieci i młodzież z płockich szkół w poszczególnych kategoriach wiekowych tj.szkoły podstawowe, szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Uczeń naszej szkoły Piotr Wojciechowski zajął I miejsce i awansował do eliminacji powiatowych. Gratulujemy!!!

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Mieszkańcy dawnej mazowieckiej wsi z wytęsknieniem czekali pierwszych oznak wiosny. Srogie mrozy, choroby i niedostatek jedzenia stanowił nieustanne źródło zmartwień. Zgodnie z dawną tradycją młodzież wykonywała Marzannę jako symbol zimy. Jej utopienie miało przynieść też obudzenie przyrody z zimowego snu. Zwyczaj ten pozostaje żywy do dziś, stanowiąc najważniejszy element imprezy plenerowej „Powitanie wiosny w skansenie”. Wydarzenie odbyło się 21 marca 2019 w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Sierpecki skansen już po raz kolejny zaprosił dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie na najciekawszą Marzannę, prawdziwą miss wiosny. Ich zadaniem było wykonanie słomianej kukły, której ubiór i elementy dekoracyjne nawiązywać miały do przemiany pór roku i aktualnych problemów, z którymi spotyka się młody człowiek. Mali artyści wykazali się w tym względzie wielką pomysłowością, zaskakując komisję konkursową. W rywalizacji wzięło udział 16 Marzann. Wszystkie prace otrzymały numery konkursowe, a następnie twórcy mogli zaprezentować ich urodę podczas pochodu. Uczestnicy poznali również znaczenie i źródło obrzędów towarzyszących pierwszemu dniu wiosny. Następnie wraz z opiekunami udali się nad rzekę płynącą nieopodal skansenu. Tam jedna z Marzann została spalona i dla pewności jeszcze rzucona na wodę. Dawniej wierzono, że w ten sposób Marzaniok dopłynąć ma aż do morza.Natura nie znosi jednak próżni. Na miejsce zimy należało sprowadzić wiosnę. Wracając znad rzeki dzieci zabrały ze sobą gaik, zieloną gałąź ozdobioną wstążkami i wykonanymi z papieru kwiatami.

                W czasie gdy uczestnicy imprezy brali udział w zabawie związanej z wypędzeniem zimy trwały obrady jury konkursu. Komisja przyznała trzy nagrody główne i jedno wyróżnienie.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu, kl I b

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Morawach

III miejsce – Punkt Przedszkolny Wesołe Nutki z Zawidza Kościelnego

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 6 w Płocku, kl. IV a

Laureaci otrzymali sprzęt sportowy i pamiątkowe dyplomy. Dla autorów pozostały prac przewidziano nagrody pocieszenia. Po zmaganiach konkursowych nadszedł czas na poznawanie tradycji mazowieckiej wsi. Uczestnicy konkursu ruszyli na poszukiwania wiosny w zagrodach wiejskich. Mieli okazję przejechać się wozem po wiejskiej drodze. W przydomowych ogrodach wypatrywali pierwszych kwiatów, a na drzewach szukali pąków liści. W izbach chłopskich i wnętrzach dworów szlacheckich oglądali zaś wystawę „Wielkanoc na Mazowszu”, przybliżającą zwyczaje, sztukę ludową i obrzędy związane ze Świętami Zmartwychwstania. Na zakończenie wydarzenia młodzi twórcy wzięli udział w zabawie przy ognisku płonącym na polanie.

DSC02891.JPG

DSC02871.JPG

DSC02857.JPG

DSC02847.JPG

Wywiad z prezydentem
Wywiad z prezydentem

20 marca 2019 roku uczniowie klasy IV b udali się do Urzędu Miasta Płocka, by porozmawiać z Panem Andrzejem Nowakowskim i wręczyć Prezydentowi Miasta książkę pt. ,,Sto lat rozwoju Płocka w niepodległej Polsce”. Publikacja ta jest efektem wspólnej pracy społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku.                           

Czwartoklasistom towarzyszyły – Pani Magdalena Ceglińska i Pani Magdalena Michalska. Plonem spotkania jest m.in. poniższy wywiad.

Obejrzyj zdjęcia

Konkurs recytatorski

Wyniki szkolnego konkursu dla kl. III

"W świecie baśni Andersena"

I miejsce

Ida Bernacka- kl. 3A

II miejsce

Zuzanna Korytkowska- kl. 3A

III miejsce

Barbara Kosieradzka- kl. 3A

Wyróżnienie

Wiktor Graczyk- kl. 3B

Scrapbook

W lutym 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego pod hasłem ”Scrapbook”.

To wyjątkowy konkurs, ponieważ zadanie polegało na zaprojektowaniu i stworzeniu scrapbooka do nauki słówek z języka angielskiego. 

Najważniejszym aspektem branym pod uwagę była kreatywność. Im więcej różnorodnych, oryginalnych elementów ruchomych w książeczce, tym lepiej. Projekty były oceniane przez komisję, w skład której weszli nauczyciele języka angielskiego. Prace, które napłynęły były naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Obejrzyj zdjęcia.

Monika Kozłowska

 

Dni otwarte

Walentynki w szkolnej bibliotece

walentynki2019.PNG

Wygenerowano w sekund: 0.01 5,928,109 unikalnych wizyt