Lipiec 16 2019 14:01:13
Rodzina 500+


PolInfo


Nawigacja

BIP


Informator MKO
Szanowni Państwo,

Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowało Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Adresatami tej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę, oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością.

Informator w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj.
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW


Stowarzyszenie PRZYJAZNA SZKOŁA
Nasza Szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom ''Przyjazna Szkoła'' z siedzibą w Mysłowicach

http://www.ps.org.pl

Realizacje z 1 %

2012 - Ścianka wspinaczkowa na sali gimnastycznej - 4 821,60zł

2013 - Projektor z ekranem 100 cali - 2 626,50zł

Nasze Certyfikaty






Realizowane Projekty
Pracownia komputerowa

w każdej szkole



Dla nas każdy uczeń jest ważny



Z Podstawówką w świat



Pobierz bezpłatny program PIT Format 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła, www.ps.org.pl

Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019.
Imieniny obchodzą : Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella
Zakończenie roku

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO

2018/2019

19 CZERWCA 2019r.

 

KLASY I - III        GODZ. 8:00

KLASY IV - VI       GODZ. 9:00

KLASY VII - VIII    GODZ. 10:30

Szanowni Państwo, w związku z wysokimi temperaturami przesunięciu ulegną godziny zakończenia roku szkolnego 2018/2019 /środa 19 czerwca/. Spotykamy się w sali gimnastycznej. 

CO SŁYCHAĆ U ŚWIETLICZAKÓW?

IMG_20190611_131816.jpg

CO SŁYCHAĆ U ŚWIETLICZAKÓW?

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ ZAKŁADKI - LINK PONIŻEJ

http://sp6plock.pl/news_swietlica.php

SPORO TAM WIADOMOŚCI NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA
PODCZAS WAKACYJNEGO URLOPU

SmileCoolWink

Wycieczka na Mazury

Tu, gdzie się gwiazdy zbiegły  w taką kapelę dużą 

28 maja 2019 roku uczniowie klas: 3a, 4b, 5 a odwiedzili nasze piękne Mazury. Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji i niezapomnianych przeżyć, ale najciekawszym jej punktem była, zdaniem młodych podróżników, wizyta w Prywatnym Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Dzieci mogły spotkać tam rozmaite okazy i przyjrzeć się ich zachowaniu. Największe zainteresowanie budziły: łosie, wilki, sarny, jelenie, konie, daniele, pawie, żurawie, kozy, rysie, żbiki oraz … sowy.

obejrzyj zdjęcia

                                                                                                                           

 

PŁOCK NA SZÓSTKĘ - PROJEKT

Projekt „Płock na SZÓSTKĘ” zakłada organizację kilku zadań edukacyjno – kulturalnych, skierowanych do dzieci płockich szkół podstawowych – klas 4, których celem będzie przekazanie wiedzy na temat kultury, historii i dziedzictwa miasta Płocka. Naszą szkołę tym razem reprezentuje klasa 4a wraz z wychowawcą - a wszystkie podjęte przez nich działania związane z projektem będą na bieżąco udostępniane na stronie.

Grupa ze Szkoły Podstawowej Nr 6 , która odwiedziła Zespół Harcerski „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke, naprawdę zasługuję na wyróżnienie.👍 Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, a i wiedzę miały niczego sobie!🙋‍♀️🙋‍♂️

IMG_7204.jpg

IMG_7196-1.jpg


 

W ramach projektu "Płock na szóstkę" spotykaliśmy się z wyjątkowymi grupami!👍 Liczyliśmy się z tym, że przy tej pogodzie🌧 dzieci mogą do nas nie dotrzeć, ale wyposażone w pewne peleryny - zuchy były na czas.👩‍👧‍👦

Podczas spaceru po starówce, przewodnicy opowiadali dzieciom o czasach, gdy Płock był areną życia politycznego kraju, a Władysław I Herman pieczętował swym wizerunkiem akty państwowe.📜 Spacer zakończyliśmy w Ratuszu, gdzie w sali posiedzeń Rady Miasta, przyjął nas Prezydent Andrzej Nowakowski.

IMG_7506.jpg

IMG_7503.jpg

IMG_7516.jpg

IMG_7518.jpg

IMG_7525.jpg

 


Kolejne lekcje terenowe, w ramach projektu „Płock na szóstkę” dotyczą wybranych patronów płockich ulic, którzy upamiętnieni zostali, także na polskich znaczkach pocztowych.📩📯 Miejscem, które przy tej okazji odwiedzają dzieci jest Regionalne Muzeum Poczty w Płocku, gdzie jego właściciel – Pan Paweł Mieszkowicz – opowiada także o swoich eksponatach.

MDK

I Nagroda

Alicja Dryńkowska z kl. IIa

w eliminacjach rejonowych

XLI Konkursu Recytatorskiego

dla dzieci i młodzieży


„Pięknie być człowiekiem"

w MDK w Płocku

Rekrutacja dodatkowa

Nabór uzupełniający  do klasy 4 sportowej

na rok szkolny 2019/2020

 

Pragniemy poinformować, że w naszej szkole trwa

nabór uzupełniający do klasy 4 sportowej.

 

Składanie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca

 jest możliwe w sekretariacie szkoły, do dnia

9 maja 2019r.


W dniach 10-14 maja zostaną przeprowadzone próby sprawności fizycznej.

 

Do próby sprawności fizycznej mogą przystąpić tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Ortograficzna corrida w SP6 – konkurs

ortografia-1.jpg

Ortograficzna corrida w SP6 – konkurs „Zostań mistrzem ortografii”

W dniach 13 marca (klasy 4-5) oraz 27 marca (klasy 6-8) w Szkole Podstawowej nr 6 rozgorzała prawdziwa walka z… bykami. Oczywiście bykami ortograficznymi! Uczniowie przystąpili do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii.

Głównym celem konkursu „Zostań mistrzem ortografii” było propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

Mistrzami ortografii zostali:

w kategorii młodszej (kl. 4-5)

Magdalena Szczecińska klasa 4a

Szymon Olkucki klasa 5b

w kategorii starszej (kl. 6-8)

Antoni Kosieradzki klasa 6s

Nina Denst klasa 7a

                                                                                                                    Gratulujemy!

WSPÓŁPRACA SP6 z MP31

ASIA W PRZEDSZKOLU.jpg

28.03.2019r., w ramach współpracy MP31 z SP6, na sali gimnastycznej przedszkola odbyły się zawody sportowe. Brały w nim udział dzieci z grupy V (5-latki). Konkurencje sportowe przygotowała pani Joanna Szczycińska z dziewczynkami klasy 7a. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach sportowych: biegały, woziły w taczkach kolorowe piłeczki, biegały z piłkami, brały udział w sztafecie z przekazywaniem sobie pałeczki. 

Wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w poszczególnych konkurencjach. Liczyła się radość i zabawa, a także fakt że pięcioletnie maluchy mogły brać udział w sportowej zabawie  ze starszymi koleżankami i kolegami. 

Za udział w zawodach wszystkie przedszkolaki dostały nagrody i piękne dyplomy.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

DSC02959.jpg

DSC02975.jpg

DSC03039.jpg

DSC03126.jpg

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

 Smile

W marcu odbyły się miejskie eliminacje XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie brały udział dzieci i młodzież z płockich szkół w poszczególnych kategoriach wiekowych tj.szkoły podstawowe, szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Uczeń naszej szkoły Piotr Wojciechowski zajął I miejsce i awansował do eliminacji powiatowych.Gratulujemy!!!

W marcu odbyły się miejskie eliminacje XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W konkursie brały udział dzieci i młodzież z płockich szkół w poszczególnych kategoriach wiekowych tj.szkoły podstawowe, szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Uczeń naszej szkoły Piotr Wojciechowski zajął I miejsce i awansował do eliminacji powiatowych. Gratulujemy!!!

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Mieszkańcy dawnej mazowieckiej wsi z wytęsknieniem czekali pierwszych oznak wiosny. Srogie mrozy, choroby i niedostatek jedzenia stanowił nieustanne źródło zmartwień. Zgodnie z dawną tradycją młodzież wykonywała Marzannę jako symbol zimy. Jej utopienie miało przynieść też obudzenie przyrody z zimowego snu. Zwyczaj ten pozostaje żywy do dziś, stanowiąc najważniejszy element imprezy plenerowej „Powitanie wiosny w skansenie”. Wydarzenie odbyło się 21 marca 2019 w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Sierpecki skansen już po raz kolejny zaprosił dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie na najciekawszą Marzannę, prawdziwą miss wiosny. Ich zadaniem było wykonanie słomianej kukły, której ubiór i elementy dekoracyjne nawiązywać miały do przemiany pór roku i aktualnych problemów, z którymi spotyka się młody człowiek. Mali artyści wykazali się w tym względzie wielką pomysłowością, zaskakując komisję konkursową. W rywalizacji wzięło udział 16 Marzann. Wszystkie prace otrzymały numery konkursowe, a następnie twórcy mogli zaprezentować ich urodę podczas pochodu. Uczestnicy poznali również znaczenie i źródło obrzędów towarzyszących pierwszemu dniu wiosny. Następnie wraz z opiekunami udali się nad rzekę płynącą nieopodal skansenu. Tam jedna z Marzann została spalona i dla pewności jeszcze rzucona na wodę. Dawniej wierzono, że w ten sposób Marzaniok dopłynąć ma aż do morza.Natura nie znosi jednak próżni. Na miejsce zimy należało sprowadzić wiosnę. Wracając znad rzeki dzieci zabrały ze sobą gaik, zieloną gałąź ozdobioną wstążkami i wykonanymi z papieru kwiatami.

                W czasie gdy uczestnicy imprezy brali udział w zabawie związanej z wypędzeniem zimy trwały obrady jury konkursu. Komisja przyznała trzy nagrody główne i jedno wyróżnienie.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu, kl I b

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Morawach

III miejsce – Punkt Przedszkolny Wesołe Nutki z Zawidza Kościelnego

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 6 w Płocku, kl. IV a

Laureaci otrzymali sprzęt sportowy i pamiątkowe dyplomy. Dla autorów pozostały prac przewidziano nagrody pocieszenia. Po zmaganiach konkursowych nadszedł czas na poznawanie tradycji mazowieckiej wsi. Uczestnicy konkursu ruszyli na poszukiwania wiosny w zagrodach wiejskich. Mieli okazję przejechać się wozem po wiejskiej drodze. W przydomowych ogrodach wypatrywali pierwszych kwiatów, a na drzewach szukali pąków liści. W izbach chłopskich i wnętrzach dworów szlacheckich oglądali zaś wystawę „Wielkanoc na Mazowszu”, przybliżającą zwyczaje, sztukę ludową i obrzędy związane ze Świętami Zmartwychwstania. Na zakończenie wydarzenia młodzi twórcy wzięli udział w zabawie przy ognisku płonącym na polanie.

DSC02891.JPG

DSC02871.JPG

DSC02857.JPG

DSC02847.JPG

Wywiad z prezydentem
Wywiad z prezydentem

20 marca 2019 roku uczniowie klasy IV b udali się do Urzędu Miasta Płocka, by porozmawiać z Panem Andrzejem Nowakowskim i wręczyć Prezydentowi Miasta książkę pt. ,,Sto lat rozwoju Płocka w niepodległej Polsce”. Publikacja ta jest efektem wspólnej pracy społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku.                           

Czwartoklasistom towarzyszyły – Pani Magdalena Ceglińska i Pani Magdalena Michalska. Plonem spotkania jest m.in. poniższy wywiad.

Obejrzyj zdjęcia

Wygenerowano w sekund: 0.04 6,030,962 unikalnych wizyt