Luty 18 2019 12:51:01
BIP


Rodzina 500+


Informator MKO
Szanowni Państwo,

Kuratorium Oświaty w Warszawie, opracowało Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Adresatami tej publikacji są rodzice dzieci, u których stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę, oraz opiekunowie wychowujący dzieci z niepełnosprawnością.

Informator w wersji elektronicznej dostępny jest tutaj.
Nawigacja

UBEZPIECZENIE UCZNIÓW


Stowarzyszenie PRZYJAZNA SZKOŁA
Nasza Szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom ''Przyjazna Szkoła'' z siedzibą w Mysłowicach

http://www.ps.org.pl

Realizacje z 1 %

2012 - Ścianka wspinaczkowa na sali gimnastycznej - 4 821,60zł

2013 - Projektor z ekranem 100 cali - 2 626,50zł

Nasze Certyfikaty


Realizowane Projekty
Pracownia komputerowa

w każdej szkoleDla nas każdy uczeń jest ważnyZ Podstawówką w światPobierz bezpłatny program PIT Format 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła, www.ps.org.pl

Hymn na 100 lat
Hymn na 100 lat

W piątek 9 listopada 2018r. miało miejsce w naszej szkole niezwykle podniosłe wydarzenie. W ramach obchodów świętowania 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości cała społeczność szkolna włączyła się w akcję bicia „Rekordu dla Niepodległej”. Zebrani w sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie z radością zaśpiewali wspólnie cały tekst hymnu państwowego. Uśmiech goszczący na twarzach zgromadzonych był wyrazem dumy z bycia Polakiem a jednocześnie elementem integrującym wszystkich uczestników uroczystości. Tego dnia słowa „Mazurka Dąbrowskiego” jeszcze długo rozbrzmiewały w przestrzeni murów Szkoły Podstawowej nr 6.

Kto Ty jesteś? Patriota

IMG_20181107_115503_resized_20181107_122441831.jpg

W dniu 7.11.2018r. w Bibliotece dla dzieci "Chotomek" odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kto Ty jesteś? Patriota" oraz spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim autorem książek dla dzieci.

Laureaci konkursu międzyszkolnego "Kto Ty jesteś? Patriota"

Jakub Karpiński/ IB- II miejsce

Matylda Jęsiak/ IIIA- II miejsce

Anna Misiak /IIA- III miejsce

Roksana Piskorska/ IIIA- III miejsce

Jakub Kobuszewski/ IIA- wyróżnienie

100 lat niepodległej JS

 POZNAJEMY 100 LAT ROZWOJU NASZEGO MIASTA W POLSCE NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie klasy 4a poznali historię Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, a także uczestniczyli w zajęciach teatralnych prowadzonych przez panią Monikę Mioduszewską-Olszewską z Działu Promocji i Marketingu teatru.

Kolejnym z działań było samodzielne wyszukiwanie w internecie wiadomości dotyczących historii kina w Płocku oraz wizyta w NovymKinie Przedwiośnie gdzie pan Konrad Ciuraj opowiadał o historii kina i dzieci miały możliwość zwiedzania kina od zaplecza.

  Uzupełnieniem wiedzy uczniów był spacer turystyczny po"FILMOWYM PŁOCKU" zorganizowany przez PLOT i POKIS podczas, którego uczniowie odwiedzili miejsca, które inspirowały takich reżyserów jak:  K.Kieślowskiego, J. Skolimowskiego, S. Bareję, H. Klubę. Podczas sobotniej eskapady po mieście przewodnicy miejscy i kulturoznawcy opowiadali o najciekawszych produkcjach filmowych, postaciach i ciekawostkach z planu.

Świetliczaki w KOLOR I FORMA

W środę, 14 listopada Świetliczaki -Trzeciaki pod kierunkiem pani Ani Liśkiewicz - plastyka i pedagoga POKIS własnoręcznie wykonywały monotypię wielobarwną "Jesienne jabłko". Zajęcia odbyły się w oddziale POKIS "Kolor i forma", mieszczącej się w G.H. Wisła. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.
W grudniu zawitamy tu ponownie! :)

IMG_20181114_133704.jpg

Świetliczaki w Muzeum Mazowieckim

W środę, 7XI2018 Trzeciaki były w Muzeum Mazowieckim w Płocku przy ul. Tumskiej 8. Brały tam udział w zajęciach edukacyjnych  na temat "Symbole narodowe". Zobaczyły również umundurowanie i wyposażenie żołnierza polskiego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się fotoplastikon, w którym prezentowane są archiwalne trójwymiarowe zdjęcia Płocka.

IMG_20181107_131941.jpg

FIKOŁKI ŚWIETLICZAKÓW
31 października Świetliczaki - Trzeciaki odwiedziły plac zabaw dla dzieci FIKOŁKI. Nowo powstały plac zabaw mieści się na trzecim piętrze w G.H. Mazovia. Zabawa była przednia! :)
IMG_20181031_131519-1.jpg
Miesiąc bibliotek szkolnych

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Biblioteka szkolna

zaprasza w październiku uczniów klas I-VIII do udziału w projekcie czytelniczym

"Czytam, bo lubię"

 

W ramach projektu zapraszamy na:

1. Spotkanie z bajką dla kl. I – raz w tygodniu dla każdej klasy I.

2. Przerwa na książkę- czytanie literatury dziecięcej dzieciom ze świetlicy w czwartki.

3. Konkurs plastyczny dla kl. II-IV pt: „ Czy znasz wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej"- ilustracja do ulubionego wiersza. Składanie prac do 22.10.2018r.

4. Konkurs wiedzy dla kl. V-VIII " Przysłowie prawdę Ci powie".

Konkurs odbędzie się 19.10.2018r.

 

Regulaminy konkursów dostępne są w bibliotece szkolnej

Wycieczka do TVP

tv.jpg

2 października klasa 7a wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Tym razem naszym celem były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik oraz wizyta w ogrodach Uniwersytetu Warszawskiego. Wstąpiliśmy też do Telewizji Polskiej, aby przyjrzeć się pracy tamtejszych dziennikarzy, a także poznać historię nadawania programów telewizyjnych w naszym kraju. Zupełnie niespodziewanie natknęliśmy się na Michała Wiśniewskiego oraz Margaret, która wychodziła właśnie ze studia porannego programu. W telewizyjnych kuluarach spotkaliśmy też Tomka Wolnego i Marcelinę Zawadzką.

Obejrzyj zdjęcia

Zielona szkoła

zielona szkola.jpg

Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się wakacjami, a tymczasem siedzimy już w szkolnych murach. Z tęsknoty za kończącym się latem postanowiliśmy wybrać się na Zieloną Szkołę do Gostynina.  Na tamtejszym zamku klasa 7a spędziła trzy dni (17, 18 i 19 września). Świeże powietrze, malownicze okolice i ciekawe zajęcia sprawiły, że nie można się było nudzić. Mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy zapewniła nam nie tylko spartakiada, ale także ognisko i dyskoteka. Interesujący okazał się także rajd śladami historii Gostynina oraz wybijanie średniowiecznej monety i zajęcia savoir–vivre. Ważnym punktem pobytu na Zielonej Szkole było również poznawanie zapisków Kroniki Szkolnej i przygotowanie się do realizacji szkolnego projektu poświęconego stuleciu rozwoju niepodległego Płocka.

obejrzyj zdjęcia

Rozpoczęcie roku szkolnego

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE 

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

3 WRZEŚNIA 2018

PONIEDZIAŁEK

 

KLASY II - VIII

GODZINA 9:30

BOISKO SZKOLNE

 

KLASY I

GODZINA 10:30

SALA GIMNASTYCZNA

Smile

Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu
Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu

8 czerwca poznaliśmy wyniki

VI Rejonowego Konkursu Historycznego

"Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu".

Celem konkursu organizowanego przez Archiwum Państwowe w Płocku była popularyzacja wiedzy dotyczącej dokumentów historycznych, źródeł drukowanych, wiedzy na temat archiwów, a także rozbudzanie zainteresowania historią własnej rodziny, regionu i kraju.

Tematem przewodnim było hasło "Drogi do niepodległości".

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej osnutej wokół dokumentu historycznego, historii rodzinnej lub lokalnej.

Wyróżnienie w konkursie otrzymał Krzysztof Gajewski z klasy VIIS.

Po wręczeniu nagród młodzież i nauczyciele uczestniczyli w prezentacji dokumentów oraz zwiedzili magazyny Archiwum Państwowego w Płocku.


Wygenerowano w sekund: 0.01 5,673,568 unikalnych wizyt