Grudzie 14 2018 15:13:12

Rodzina 500+

Informator MKO
Szanowni Pa雟two,

Kuratorium O鈍iaty w Warszawie, opracowa這 Mazowiecki Informator dla Rodzic闚 i Opiekun闚 Dziecka z Niepe軟osprawno軼i.

Adresatami tej publikacji s rodzice dzieci, u kt鏎ych stwierdzono ci篹kie i nieodwracalne upo郵edzenie lub nieuleczaln chorob, oraz opiekunowie wychowuj帷y dzieci z niepe軟osprawno軼i.

Informator w wersji elektronicznej dost瘼ny jest tutaj.

UBEZPIECZENIE UCZNI紟

Stowarzyszenie PRZYJAZNA SZKOx
Nasza Szko豉 jest cz這nkiem Stowarzyszenia Rodzic闚 na Rzecz Pomocy Szko這m ''Przyjazna Szko豉'' z siedzib w Mys這wicach

Realizacje z 1 %

2012 - 圭ianka wspinaczkowa na sali gimnastycznej - 4 821,60z

2013 - Projektor z ekranem 100 cali - 2 626,50z

w ka盥ej szkole

Dla nas ka盥y ucze jest wa積y

Pobierz bezp豉tny program PIT Format 2015!
Przeka 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz si wi璚ej na stronie
Stowarzyszenie Przyjazna Szko豉, www.ps.org.pl

Rozpocz璚ie roku szkolnego

UROCZYSTE ROZPOCZ犴IE

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 WRZE吉IA 2018

PONIEDZIAΒK

KLASY II - VIII

GODZINA 9:30

BOISKO SZKOLNE

KLASY I

GODZINA 10:30

SALA GIMNASTYCZNA

Smile

毒鏚豉 historyczne bogactwem kulturowym narodu

8 czerwca poznali鄉y wyniki

VI Rejonowego Konkursu Historycznego

"毒ód豉 historyczne bogactwem kulturowym narodu".

Celem konkursu organizowanego przez Archiwum Pa雟twowe w P這cku by豉 popularyzacja wiedzy dotycz帷ej dokumentów historycznych, 廝óde drukowanych, wiedzy na temat archiwów, a tak瞠 rozbudzanie zainteresowania histori w豉snej rodziny, regionu i kraju.

Tematem przewodnim by這 has這 "Drogi do niepodleg這軼i".

Zadanie konkursowe polega這 na przygotowaniu prezentacji multimedialnej osnutej wokó dokumentu historycznego, historii rodzinnej lub lokalnej.

Wyró積ienie w konkursie otrzyma Krzysztof Gajewski z klasy VIIS.

Po wr璚zeniu nagród m這dzie i nauczyciele uczestniczyli w prezentacji dokumentów oraz zwiedzili magazyny Archiwum Pa雟twowego w P這cku.

Plac闚ka Opieku鎍zo-Wychowawcza typu rodzinnego "Nowy Start" w Ruszkowie.

W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 przeprowadzona zosta豉 w naszej szkole akcja charytatywna polegaj帷a na zbiórce odzie篡, ksi捫ek, zabawek oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci i m這dzie篡 w wieku 6 – 24 lat, z Placówki Opieku鎍zo-Wychowawczej typu rodzinnego "Nowy Start" w Ruszkowie. Wszystkim wspomagaj帷ym akcj serdecznie dzi瘯ujemy. W nast瘼nym roku szkolnym zamierzamy ponowi wspó逍rac.

Piknik Rodzinny

9 czerwca 2018r. odby si w naszej szkole Piknik Rodzinny. Tego dnia na boisku szkolnym SP6 by這 wyj徠kowo gwarno i weso這. Poszczególne klasy prezentowa造 swoje bia這 - czerwone stoiska nawi您uj帷e do tematu przewodniego uroczysto軼i, jakim by豉 Polska.

KWADRANS DLA NIEPODLEGΒJ

W dniu 14 czerwca 2018 r. o godz. 12.00 przez 15 minut wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szko造, aby uczci 100 lat Niepodleg這軼i Polski czytali patriotyczne wiersze i fragmenty prozy.

Dla starszych uczniów by豉 to  poezja W. Broniewskiego, J. S這wackiego, I. Krasickiego.

Dla m這dszych dzieci wiersze Cz. Janczarskiego, W. Chotomskiej, W. Be透y.

Teksty o tematyce niepodleg這軼iowej by造 wy鈍ietlane na tablicach interaktywnych a my je g這郾o czytali鄉y.

Zobacz zdj璚ia

P這cka akcja czytania

W dniu 6.06.2018 r. uczniowie naszej szko造 kl. IIA, IIIA, IVS, VA wzi瘭i  udzia w wielkiej p這ckiej akcji czytania dzieciom pod has貫m

"Czyta wypada, czyli ksi捫ek parada"

w ramach

XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Wspólnie g這郾o czytali鄉y i bili鄉y rekord w czytaniu

"Rzepki" Juliana Tuwima

na rynku Starego Miasta.

Zobacz zdj璚ia

Konkurs "Niezapominajka 2018"

Dnia 15 maja 2018r. w  Szkole Podstawowej nr 21

odby si Mi璠zyszkolny  Konkurs Piosenki Przyrodniczej pod has貫m „Niezapominajka 2018”.

W konkursie bra造 udzia nast瘼uj帷e szko造: SP nr 5, SP nr 6, SP nr 11, SP nr 17, SP nr 18, SP nr 21, SP nr 22,SP nr 23 oraz  SP w Proboszczewicach.

Nasz szko喚 reprezentowa造 dwie wokalistki: Julia Dziubi雟ka z klasy 4s i Sylwia Dmochowska z klasy 6s. Obie dziewczynki zdoby造 wyró積ienia.

Gratulujemy !!!

Konkurs "Na maj闚k"

Dnia 23 maja 2018r. w  Szkole Podstawowej nr 17

odby si III Mi璠zyszkolny  Konkurs Piosenki Ekologiczno-Turystycznej

pod has貫m „Na Majówk”.

W konkursie bra造 udzia nast瘼uj帷e szko造: SP nr 5, SP nr 6, SP nr 17, SP nr 18, SP nr 21, SP nr 23,  SP w Leszczynie Szlacheckim,  oraz Gminny O鈔odek Kultury w ㄠcku.

Wyniki konkursu:

W  kategorii soli軼i II miejsce zaj窸a Oliwia Maciejewska z klasy 7s  za wykonanie piosenki „Pod jab這ni”.

W  kategorii zespo造 III miejsce otrzyma zespó w sk豉dzie: Julia Szyma雟ka ( kl.7s), Sylwia Dmochowska (kl.6s), Kinga Bia這brzeska (kl.6s), Ula Chojnacka (kl.6s) i Oliwia Koper (kl.6s). Zespó wokalny wykona piosenk zatytu這wan „Obozowa ko造sanka”.

Gratulujemy !!!

Ksi捫kowa lista przeboj闚

Wyniki g這sowania do

"Ksi捫kowej listy przebojów

roku szkolnego 2017/2018 "

G這sowanie odby這 si w dniach 17.04-11.05.2018r.

Wzi窸o w nim udzia 299 uczniów.

J. R. Rowling "Harry Potter"- 69 g這sów

II MIEJSCE

"Nela ma豉 reporterka"- 18 g這sów

III MIEJSCE

J.R.R. Tolkien "Hobbit"- 16 g這sów

Ile g這sów otrzyma造 inne tytu造 ksi捫ek

mo積a sprawdzi w bibliotece szkolnej.

Konkurs czytelniczy

KONKURS MI犵YSZKOLNY

W dniu 8maja 2018 r. uczniowie klasy III:

Zuzanna Wi璚ek - IIIA,

Pawe Guga - IIIC,

Marta 畝kieta - IIID,

wzi瘭i udzia w VII edycji Mi璠zyszkolnego konkursu

" W 鈍iecie ba郾i H.Ch. Andersena"

zorganizowanym przez Szko喚 Podstawow nr 21 w P這cku.

W kategorii dru篡nowej

Dru篡na SP6

W kategorii indywidualnej

Marta 畝kieta - III D

Pawe Guga - IIIC

Z wizyt w Muzeum Powstania Warszawskiego i w Sejmie

26 marca, uczniowie  klas starszych, wyjechali do Warszawy. Celem wycieczki by這 zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Sejmu. Z wielkim wzruszeniem pod捫ali鄉y 郵adami powsta鎍ów warszawskich oraz s逝chali鄉y niezwyk造ch opowie軼i. Wiele emocji dostarczy豉 nam równie wizyta w Sejmie. Tam zobaczyli鄉y jak pracuj polscy pos這wie. A trudno uwierzy, 瞠 mija 550. rocznica powstania polskiego parlamentaryzmu.