Sierpie 19 2019 05:47:48

PolInfo

Informator MKO
Szanowni Pa雟two,

Kuratorium O鈍iaty w Warszawie, opracowa這 Mazowiecki Informator dla Rodzic闚 i Opiekun闚 Dziecka z Niepe軟osprawno軼i.

Adresatami tej publikacji s rodzice dzieci, u kt鏎ych stwierdzono ci篹kie i nieodwracalne upo郵edzenie lub nieuleczaln chorob, oraz opiekunowie wychowuj帷y dzieci z niepe軟osprawno軼i.

Informator w wersji elektronicznej dost瘼ny jest tutaj.
UBEZPIECZENIE UCZNI紟

Stowarzyszenie PRZYJAZNA SZKOx
Nasza Szko豉 jest cz這nkiem Stowarzyszenia Rodzic闚 na Rzecz Pomocy Szko這m ''Przyjazna Szko豉'' z siedzib w Mys這wicach

Realizacje z 1 %

2012 - 圭ianka wspinaczkowa na sali gimnastycznej - 4 821,60z

2013 - Projektor z ekranem 100 cali - 2 626,50z

w ka盥ej szkole

Dla nas ka盥y ucze jest wa積y

Z Podstaw闚k w 鈍iat

Pobierz bezp豉tny program PIT Format 2015!
Przeka 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz si wi璚ej na stronie
Stowarzyszenie Przyjazna Szko豉, www.ps.org.pl

Taneczna zabawa andrzejkowa

W czwartek,  29 listopada odby豉 si w naszej szkole andrzejkowa zabawa taneczna. Przeboje muzyczne serwowane przez did瞠ja zaprasza造 wszystkich na parkiet. 安ietna zabawa!

IMG_20181129_155236.jpg

Akcje charytatywne w SP6 2018/2019

plakat 5s.jpg

安ietliczaki zapraszaj w odwiedziny

IMG_20181122_153542.jpg

Co s造cha u 安ietliczaków?

Zapraszamy do odwiedzenia naszej zak豉dki - link poni瞠j

Smile

Wyró積ienie

Julia Gapi雟ka/ 2A, Kasjan Dudek/3A, Oliwia Charzy雟ka/2B

Zofia Bu熥o/2A, Marika Wójcik/2A

Prace laureatów mo積a równie obejrze w bibliotece szkolnej

100 lat Niepodleg貫j

STO LAT NIEPODLEGΜ列I POLSKI

9 listopada 2018 roku w naszej szkole odby豉 si uroczysto嗆 po鈍i璚ona setnej rocznicy odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i. Taka rocznica zdarza si tylko raz. Z tej okazji, w rytmie Poloneza Ogi雟kiego i najpi瘯niejszych pie郾i patriotycznych, wspominali鄉y bohaterów, którzy byli ojcami polskiej niepodleg這軼i. Podnios造 nastrój panowa tak瞠 w trakcie recytacji najpi瘯niejszych tekstów patriotycznych. Ze wzruszeniem wspominali鄉y te 95. rocznic istnienia naszej szko造. Z dum cytowali鄉y fragmenty Kroniki Szkolnej po鈍i璚one zaanga穎waniu naszej m這dzie篡 i nauczycieli w walk o niepodleg陰 Ojczyzn. Z przej璚iem s逝chali鄉y te nagrania ze s這wami naszego Patrona Druha Wac豉wa Milke skierowanymi do m這dzie篡. W tym szczególnym dniu, wspólnie z nami 鈍i皻owali nasi go軼ie: Edward Jankowski i Zofia Cierpikowska – Maj - przedstawiciele Zwi您ku Kombatantów i Osób Represjonowanych przez III Rzesz, Joanna Banasiak -  dyrektor Ksi捫nicy P這ckiej, Andrzej Wojciechowski - wizytator Kuratorium Ó鈍iaty, Tadeusz Milke - Dyrektor HZPiT "Dzieci P這cka", Ma貪orzata Maciejewska - przewodnicz帷a Rady Rodziców SP6 oraz emerytowani nauczyciele i wychowawcy. Wspólne 鈍i皻owanie stulecia niepodleg這軼i naszej Ojczyzny oraz 95 lecia Szko造 Podstawowej nr 6 na d逝go pozostan w naszej pami璚i.

Hymn na 100 lat

W pi徠ek 9 listopada 2018r. mia這 miejsce w naszej szkole niezwykle podnios貫 wydarzenie. W ramach obchodów 鈍i皻owania 100- lecia odzyskania przez Polsk Niepodleg這軼i ca豉 spo貫czno嗆 szkolna w陰czy豉 si w akcj bicia „Rekordu dla Niepodleg貫j”. Zebrani w sali gimnastycznej nauczyciele i uczniowie z rado軼i za酥iewali wspólnie ca造 tekst hymnu pa雟twowego. U鄉iech goszcz帷y na twarzach zgromadzonych by wyrazem dumy z bycia Polakiem a jednocze郾ie elementem integruj帷ym wszystkich uczestników uroczysto軼i. Tego dnia s這wa „Mazurka D帳rowskiego” jeszcze d逝go rozbrzmiewa造 w przestrzeni murów Szko造 Podstawowej nr 6.

Kto Ty jeste? Patriota

IMG_20181107_115503_resized_20181107_122441831.jpg

W dniu 7.11.2018r. w Bibliotece dla dzieci "Chotomek" odby這 si rozstrzygni璚ie konkursu plastycznego "Kto Ty jeste? Patriota" oraz spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim autorem ksi捫ek dla dzieci.

Laureaci konkursu mi璠zyszkolnego "Kto Ty jeste? Patriota"

Jakub Karpi雟ki/ IB- II miejsce

Matylda J瘰iak/ IIIA- II miejsce

Anna Misiak /IIA- III miejsce

Roksana Piskorska/ IIIA- III miejsce

Jakub Kobuszewski/ IIA- wyró積ienie

100 lat niepodleg貫j JS

POZNAJEMY 100 LAT ROZWOJU NASZEGO MIASTA W POLSCE NIEPODLEGΒJ

Uczniowie klasy 4a poznali histori Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w P這cku, a tak瞠 uczestniczyli w zaj璚iach teatralnych prowadzonych przez pani Monik Mioduszewsk-Olszewsk z Dzia逝 Promocji i Marketingu teatru.

Kolejnym z dzia豉 by這 samodzielne wyszukiwanie w internecie wiadomo軼i dotycz帷ych historii kina w P這cku oraz wizyta w NovymKinie Przedwio郾ie gdzie pan Konrad Ciuraj opowiada o historii kina i dzieci mia造 mo磧iwo嗆 zwiedzania kina od zaplecza.

Uzupe軟ieniem wiedzy uczniów by spacer turystyczny po"FILMOWYM PΜCKU" zorganizowany przez PLOT i POKIS podczas, którego uczniowie odwiedzili miejsca, które inspirowa造 takich re篡serów jak:  K.Kie郵owskiego, J. Skolimowskiego, S. Barej, H. Klub. Podczas sobotniej eskapady po mie軼ie przewodnicy miejscy i kulturoznawcy opowiadali o najciekawszych produkcjach filmowych, postaciach i ciekawostkach z planu.

安ietliczaki w KOLOR I FORMA

W 鈔od, 14 listopada 安ietliczaki -Trzeciaki pod kierunkiem pani Ani Li鄂iewicz - plastyka i pedagoga POKIS w豉snor璚znie wykonywa造 monotypi wielobarwn "Jesienne jab趾o". Zaj璚ia odby造 si w oddziale POKIS "Kolor i forma", mieszcz帷ej si w G.H. Wis豉. Zaj璚ia bardzo podoba造 si dzieciom.
W grudniu zawitamy tu ponownie! :)

IMG_20181114_133704.jpg

安ietliczaki w Muzeum Mazowieckim

W 鈔od, 7XI2018 Trzeciaki by造 w Muzeum Mazowieckim w P這cku przy ul. Tumskiej 8. Bra造 tam udzia w zaj璚iach edukacyjnych  na temat "Symbole narodowe". Zobaczy造 równie umundurowanie i wyposa瞠nie 穎軟ierza polskiego. Du篡m zainteresowaniem dzieci cieszy si fotoplastikon, w którym prezentowane s archiwalne trójwymiarowe zdj璚ia P這cka.

IMG_20181107_131941.jpg

FIKOΘI 名IETLICZAK紟
31 pa寮ziernika 安ietliczaki - Trzeciaki odwiedzi造 plac zabaw dla dzieci FIKOΘI. Nowo powsta造 plac zabaw mie軼i si na trzecim pi皻rze w G.H. Mazovia. Zabawa by豉 przednia! :)
IMG_20181031_131519-1.jpg