Pobiegniemy w finale mazowieckich igrzysk

Notice: Undefined index: user_status in /home/tdsp6/domains/sp6plock.pl/public_html/sp6/html/print.php on line 80
Dodane przez WL dnia Październik 11 2017 09:10:00

Nasza żeńska sztafeta sprawiła w Podgórzu miłą niespodziankę.

Dziewczęta, po ciężkiej sportowej walce i bardzo emocjonującej rywalizacji, wywalczyły awans do finału XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Cały ośmiokilometrowy dystans biegliśmy w czołówce, ale na 4 lub 3 pozycji. ...


Treść rozszerzona

Nasza żeńska sztafeta sprawiła w Podgórzu miłą niespodziankę. Dziewczęta, po ciężkiej sportowej walce i bardzo emocjonującej rywalizacji, wywalczyły awans do finału XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Cały ośmiokilometrowy dystans biegliśmy w czołówce, ale na 4 lub 3 pozycji. Strata do prowadzących była wyraźna, lecz nie rosła (ambitnie walczące dziewczęta na to nie pozwalały). I dopiero na ostatniej zmianie nasz As atutowy czyli Amelia Tarka, po świetnym biegu, dogoniła rywalki i wyprowadziła drużynę na drugie miejsce. Sukces dziewcząt jest tym większy, że obiektywnie nie było dużych nadziei na tak dobry wynik. Cały zespół zasłużył na wielkie gratulacje.

Skład naszej reprezentacji: Paulina Ruszczak 5s, Zuzanna Lewandowska 7s, Amelia Bielak 7s, Magdalena Gosa 6s, Kinga Białobrzeska 6s, Maja Kalinowska 6s, Maja Marczak 5s, Aleksandra Jankowska 5s, Zofia Jankowska 7s, Amelia Tarka 7s (kapitan drużyny) oraz rezerwowe Maja Antonowicz 5s i w el. miejskich Anastazja Mordzińska 7s.

3 października w Płocku na 7. zmianie pobiegła Ramya Amarasekara z 5s. I to pobiegła znakomicie. Nie mogła być powołana na zawody rejonowe z przyczyn regulaminowych (tylko r. 2005 i 2006).

Finał wojewódzki już 20 października i również w Podgórzu. Trzymajmy kciuki i życzmy dziewczętom dobrego startu.