# PIŻAMA-OBUDŹ W SOBIE ANIOŁA

Kto jeśli nie ty, kto jeśli nie my
Kto jeśli nie ja pomagać innym ma?

Nieprawda, że cały świat
Jest wielkim, bezdusznym miejscem
Gdzie człowiek nic nie jest wart,
Pieniądze tylko są szczęściem.
A szczęście największe jest
Gdy płynie z dawania niż brania
Więc bądźcie przygotowani
Do pomagania! Do pomagania!

23 września 2022 roku założyliśmy białe koszulki z #PIŻAMA, przyszliśmy do szkoły, obudziliśmy w sobie Anioły i okazaliśmy wsparcie dzieciom z oddziałów Dziecięcej Onkologii i Hematologii.

Na apelu rozpoczynającym całotygodniową akcję opiekunowie SU i Szkolnego Koła Wolontariatu omówili cele akcji, oraz zachęcali do zdrowego trybu życia. Na koniec wszyscy uczestniczyliśmy w rozgrzewce sportowej🤸‍♀️🤾‍♂️🏋️‍♂️
To wszystko dla ONKODZIECI ❤🤍❤️🤍
Razem kontra rak, razem ku zdrowemu dzieciństwu🍏🍎🍏🥥🥦🥒🫒🥕🌽🫑🥝🍋🍊🤾‍♂️🏌️‍♀️🏌️⛹️‍♀️🏂
Za tydzień podsumowanie akcji...
Z takimi Aniołami na pewno się uda zebrać dużo funduszy by zasilić konto Fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS !!!💴💵💸💪
Pamiętajmy - pomaganie uskrzydla!🦋

Z pomocą dla pierwszaków

W naszej szkole wychodząc naprzeciw obawom rodziców, którzy przysyłają swoje maluchy do pierwszych klas, uczniowie klas ósmych postanowili pokazać, jak bardzo im zależy, aby ich najmłodsi koledzy i koleżanki czuli się w szkole radośnie i swobodnie, a pierwsze lata kojarzyły im się z opieką i zainteresowaniem "starszaków".

Nasza szkoła daje wspaniałe możliwości integracji między naszymi kochanymi pierwszaczkami, a młodzieżą.

W trakcie spotkania integracyjnego pierwszaki dostały breloczki i bransoletki odblaskowe od swoich opiekunów. Każdy uczeń ma swojego podopiecznego, aby czuli się w naszej szkole bezpiecznie.

Odzew od naszych uczniów jest ogromny- polubili swoich młodszych kolegów i koleżanki. Zajęcia okazały się fantastycznym doświadczeniem dla obu stron.

Sprzęt wykorzystany do robienia zdjęć z programu "Laboratoria przyszłości".

I niech kultura będzie z Wami!

W niniejszym tygodniu klasy 6 a i 6 b miały okazję wybrać się do mieszczącego się w naszym mieście Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na spektakl Cezarego Żołyńskiego pt, „ Opowieści Droida” w reżyserii autora.

Ta niezwykła wyprawa w świat sztuki była możliwa dzięki przedsięwzięciu : "Kulturalna szkołą na Mazowszu",które wielce przypadło do gustu młodym płocczanom.

Za złotówkę młodzież naszej szkoły mogła podziwiać kunszt aktorów, którzy – jak zwykle - zaprezentowali się w pełnej krasie.

Publiczność świetnie się bawiła, przeżywając przygody głównej postaci – niepozornego               i zakompleksionego Gooka, który za wszelką cenę pragnął odnaleźć w sobie odwagę.

Niezwykle widowiskowe pojedynki na miecze świetlne zapierały dech w piersiach, a scenografia rodem z „Gwiezdnych wojen” przyprawiała o zawrót głowy.

Uczniowie bezbłędnie odczytali przesłanie sztuki. Zrozumieli, że każdy jest bohaterem, tylko nie zawsze o tym wie. Na szczęście nie jesteśmy sami, to moc i KULTURA są z nami!

"PŁOCKIE TALETY" - TALENTY W SZÓSTCE

Jesteśmy dumni z wszelkich, nawet najdrobniejszych sukcesów każdego ucznia naszej „Szóstki”.  Kolejne wyróżnienia motywują wychowanków do dalszej pracy i wpływają pozytywnie na rozwój ich zainteresowań i motywacji.

W roku szklonym 2021/2022 Prezydent Miasta Płocka wraz z Radą Miasta podjęli decyzję o wprowadzeniu nowego stypendium dla uczniów uzdolnionych - „PŁOCKIE TALENTY”.  O jego uzyskanie mogły starać się osoby, które zdobyły znaczące osiągnięcia edukacyjne, uzyskały wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i wyróżniły się najwyższą średnią ocen. Wysokość stypendium nie mogła być niższa niż 1 000 zł, a maksymalnie osiągnęła, aż  6 000zł.

Z tych powodów jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że czworo naszych absolwentów, którzy w czerwcu opuścili mury „Szóstki”, zapracowało w klasie 8 na uzyskanie tego prestiżowego stypendium. Nagroda, którą otrzymali z pewnością umożliwi im realizację celów i będzie inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań.

Laureatom gratulujemy, jednocześnie zachęcając do pracy wszystkich naszych uczniów, którzy będą mieli szansę dołączyć do grona nagrodzonych w kolejnych latach.

"Fikołki"

W piątek 16 września odbyło się wyjście integracyjne klas pierwszych ,do sali zabaw"Fikołki". Było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy . Dzieci miały też okazję spotkać Minionka. To był bardzo udany dzień.