WYPRAWKA dla ucznia klasy pierwszej

Wyposażenie piórnika:

-klej w sztyfcie

-ołówek ( grubość HB2)

-gumka do ścierania

-linijka ( długość 20 cm)

-nożyczki z zaokrąglonymi końcami

-kredki „Bambino” (zwykłe  lub w oprawie drewnianej)

-plecak lub tornister

-podręczniki i ćwiczenia, które dzieci otrzymają w szkole, podręcznik do religii kupiony przez rodzica.

-zeszyty 16 k w 3 linie  z kolorową liniaturą (j. polski, j. angielski)

-zeszyty 16 k w kratkę – matematyka, religia

-zeszyt w kratkę do informacji 16 kartek.

Filip Barański z klasy 5s został laureatem tegorocznej XLII edycji Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem”. Konkurs odbywał się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. W trakcie eliminacji rejonowych, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, pierwsze miejsce w kategorii klas I-III zajęła Antonina Chojnacka. Natomiast w kategorii klas IV-VI najlepszy okazał się Filip Barański, który na etapie wojewódzkim uplasował się na zaszczytnym - 2. miejscu. Tegoroczne zmagania recytatorów zostały wpisane do kalendarza działań w ramach kampanii ekologicznej „Czysta Karta” Książnicy Płockiej, uświadamiającej, jak ważne jest, byśmy wspólnie zadbali o przyszłość naszej planety. Dobór repertuaru uwrażliwiał dzieci i młodzież na zachowania proekologiczne, zainteresował tematyką przyrodniczą oraz prezentował bogactwo i różnorodność fauny i flory.

W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w bibliotekach na terenie byłego województwa płockiego, wzięło udział 213 osób. Eliminacje odbywały się w rejonach: Gąbin, Gostynin, Kutno, Łęczyca, Płock, Sanniki, Sierpc i Żychlin.

Do finału przeszły 43 osoby, m.in.z Topoli Królewskiej, Łęczycy, Piątku, Płocka, Gąbina, Nowego Kamienia, Łącka, Sierakówka, Trębek, Gostynina, Grabowa, Żychlina, Pleckiej Dąbrowy, Krośniewic, Kutna, Szewc Nadolnych, Szczawina Kościelnego, Iłowa, Brzozowa Starego, Sierpca i Borkowa Kościelnego.

W skład jury wchodzili aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku oraz dziennikarze.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Antoni Kosieradzki z klasy 8s ma się czym poszczycić.To pierwszy w naszej szkole wychowanek wyłoniony za sprawą  Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Celem wspomnianej inicjatywy jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego dzieci i młodzieży pochodzących  z obszaru województwa mazowieckiego. Wsparcie to skierowane jest do uzdolnionych jednostek zdobywających wiedzę w placówkach  edukacyjnych i dotyczy przedmiotów ogólnych rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne ,czyli nauk przyrodniczych, informatyki, języków obcych nowożytnych, matematyki czy przedsiębiorczości.

Antoni, wybierając  kierunek swojego rozwoju edukacyjnego ,zdecydował się na  język angielski, którego tajniki zgłębiał  pod czujnym okiem swojej  nauczycielki. W tym celu stworzono - oczywiście w języku angielskim - stronę internetową poświęconą naszemu miastu. Chłopiec przygotował prezentację dotyczącą dawnej stolicy Mazowsza. W języku Szekspira opowiedział rówieśnikom o swojej stronie internetowej, a także opracował quiz zbierający i porządkujący najważniejsze zaprezentowane informacje .

Taki sposób przyswajania wiedzy oddziałujący na wiele sfer poznawczych pozwolił nie tylko sprawdzić swoje umiejętności, ale udowodnił , że Polak potrafi, a uczniowie naszej szkoły wymykają się sześciostopniowej skali ocen.

Brawo Antoni!

Klasa 8s

Czwartek 24 czerwca godz. 16.30 w sali gimnastycznej

Klasy 3a i 3b

kl. 3a- piątek 25 czerwca 9.00 (sala gimnastyczna)

kl. 3b -piątek 25 czerwca 10. 00 (sala gimnastyczna)

Z każdym uczniem przychodzi jedna osoba dorosła – obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu i maseczka.

Klasy 1, 2, 4, 5, 6 i 7

Podział klas na godziny odbioru świadectw

kl. 6a, 6b, 6c, 6s, 7a, 7b, 7c, 7s -   piątek 25 czerwca 9.00 - 9.30

kl. 1a , 1b, 2a, 2b, 2c, 4a, 4b, 5a, 5s -   piątek 25 czerwca 10.00-10.30

Uczniowie odbierają świadectwa w pracowniach, rodzice oczekują na dzieci na boisku szkolnym.

"My summer" – to tytuł konkursu plastyczno – językowego w którym z dużym zaangażowaniem wzięli udział uczniowie klas 1a, 2a, 1b, 2b.

W kolorowych pracach wykonanych techniką pasteli dzieci ukazały swoje wakacyjne marzenia i plany dotyczące letnich aktywności podpisując je w języku angielskim.

Oto nagrodzone prace:

I miejsca