Najlepsze kaligramy przedstawili:

Stanisław Suski z kl.Ia - II miejsce

Mateusz Czuba z kl.IIIa - III miejsce

Gratulacje!

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

14 kwietnia 2021 roku odbyła się I edycja szkolnego konkursu języka angielskiego „Pokaż Język”. Do udziału w konkursie przystąpiło 30 uczniów z klas szóstych i siódmych. Najlepszymi umiejętnościami komunikacyjnymi wykazali się:

Spośród uczniów klas szóstych:

Jagoda Korzuchowska i Nela Filipowicz z kl.VIa

II miejsce

Błażej Adamiak i Emil Lachowicz z kl.VIs

Kornelia Misiak, Magdalena Szczecińska i Martyna Strzałkowska z kl.VIa

Spośród uczniów klas siódmych:

Natalia Olewnik z kl.VIIa, Mikołaj Leśniak i Dawid Brzozowski z kl.VIIc

II miejsce

Adam Jędrzejczak, Alicja Gozdanek z kl.VIIa oraz Luiza Solka i Szymon Olkucki z kl.VIIb

Karol Karpiński z kl.VIIa, Nadia Wajmer z kl.VIIb i Wiktor Maszenda z kl.VIIc

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w następnym roku szkolnym.

Odzyskać czy zmarnować?

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, klasa 2c po raz kolejny rozmawiała na temat recyklingu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że za każdym razem, kiedy otwieramy szafkę pod zlewem powinniśmy stanąć przed istotną decyzją: odzyskać czy zmarnować cenne surowce? Odpady mają szansę stać się nowym przedmiotem, np.: doniczką, pojemnikiem na kredki lub zabawką.

Wykonać własną budowlę to nie lada wyzwanie, dlatego właśnie takie podjęli drugoklasiści!!! Bardzo chętnie zabrali się do pracy. Wykorzystali do stworzenia swoich EKO-dzieł odpady z recyklingu oraz trochę już zapomniane klocki. Niektórzy pracowali z rodziną, co dało możliwość wspólnego spędzenia czasu. A co wyczarowali? Sprawdźcie w galerii zdjęć.

Czy wiecie, że....

10 kwietnia 1921 roku Naczelnik Państwa Józef Piłsudski odznaczył nasze miasto Krzyżem Walecznych. Docenił w ten sposób bohaterską postawę Płocka i jego mieszkańców w czasie obrony miasta przed bolszewikami 18 i 19 sierpnia 1920 roku. Powiedział: „Za zachowanie męstwa i siły woli w ciężkich i nadzwyczajnych okolicznościach, w jakich się znalazło miasto, za męstwo i waleczność – mianuję miasto Płock kawalerem Krzyża Walecznych”.
Uczniowie naszej szkoły, jako jednej z najstarszych w Płocku, byli świadkami wielu ważnych wydarzeń historycznych.

Nasza szkoła została założona dwa lata po tym wyjątkowym  zdarzeniu, jednak jak czytamy na kartach kroniki, upamiętnialiśmy postać Marszałka Piłsudskiego rokrocznie. Wszakże odbudowa państwowości, po 123 latach zaborów, rozpoczęła się od zwolnienia z więzienia w Magdeburgu i powrocie do Warszawy 10 listopada 1918 r., właśnie Marszałka Józef Piłsudski. Dzięki temu 11 listopada 1918 r. podpisano zawieszenie broni na froncie zachodnim. Dekretem z tego samego dnia Rada Regencyjna oddała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad wojskiem, a 14 listopada 1918 r. rozwiązała się, przekazując całą władzę nad tworzącym się państwem Józefowi Piłsudskiemu.

Obchody rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości były dla nas okazją do stworzenia materiału edukacyjnego, w którym opisaliśmy rozwój naszego miasta na przestrzeni tych 100 lat.

Pomimo braku zajęć wychowania fizycznego stacjonarnie,

klasa 3b stara się spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu!!!

galeria zdjęć: