PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 5.02.2020 r. w bibliotece szkolnej odbyła się dla klas I uroczystość Pasowania na Czytelnika. Najmłodsi uczniowie obejrzeli inscenizację " Smutna królewna", którą przygotowali dla nich uczniowie klasy VII s, rozwiązywali zagadki literackie, zapoznali się również z regulaminem biblioteki. Na zakończenie uroczystości złożyli przysięgę czytelnika oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. W tym dniu również wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Ortograficzna corrida w SP6 – konkurs „Zostań mistrzem ortografii”

W dniach 14 stycznia (klasy 6-8) oraz 15 stycznia (klasy 4-5) w Szkole Podstawowej nr 6 rozgorzała prawdziwa walka z… bykami. Oczywiście bykami ortograficznymi! Uczniowie przystąpili do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii.

Głównym celem konkursu „Zostań mistrzem ortografii” było propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

XVI Rejonowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Cicha noc”

W dniu 10 stycznia odbył się w naszej szkole XVI Rejonowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Cicha noc”. W tym roku do rywalizacji stanęło37 duetów. Jury w składzie: Ryszard Charzyński (przewodniczący), Małgorzata Szpotańska i Bogdan Marciniak przyznało nagrody.

„IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

W naszej szkole, przy współpracy z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg, realizowany jest ogólnopolski projekt pt. „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”. Celem kampanii było zwrócenie uwagi wszystkich uczennic i uczniów, a także polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Uczniowie z 2a, 5a, 6b i 6s wraz z wychowawcami zaangażowani w akcję otrzymali kartkę bożonarodzeniową. Zadaniem ich było własnoręczne napisanie kilku słów, pięknych życzeń, które chcą skierować do osoby, do której chcą wysłać kartkę.

Poprzez udział w projekcie chcieliśmy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji jest to szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych.

Klasom, które przyłączyły się do projektu dziękuję za aktywny udział w akcji „Idą święta nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj”!

Koordynator projektu Martyna Nowak

SZKOLNY KONKURS „ NAJPIĘKNIEJSZA  SZOPKA  BOŻONARODZENIOWA”

Nagrodę za najpiękniejszą szopkę w konkursie zdobyliKINGA TOMCZAK  kl. 3b, SZYMON FERSZ  kl. 1a.

Wyróżnienia otrzymali: ZUZANNA MARKOWSKA  kl. 1a, ALICJA MROCZEK  kl. 1a, OLIWIA CHARZYŃSKA kl. 3b.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.