W dniu 15 lutego 2021r. w bibliotece szkolnej odbyła się

III edycja zabawy czytelniczej " Randka w ciemno z...książką".

Książki zostały zapakowane w szary papier oraz ozdobione serduszkami. Uczniowie klas I-III przychodzili do biblioteki  na wyznaczonych godzinach i

wypożyczali książkę- niespodziankę w ciemno.  Zabawa spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.   Książkę w " ciemno" wypożyczyło  75 uczniów.

Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości i cieszyła się dużym powodzeniem.

Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony 22 lutego, to szczególny dzień dla społeczności szkolnej „Szóstki”. Zazwyczaj spotykaliśmy się wspólnie w sali gimnastycznej, nuciliśmy harcerskie piosenki przy świecy, splataliśmy braterski krąg. Dzisiaj jednak było inaczej! Uczniowie klasy 2c przygotowali słuchowisko dla klas młodszych, które uczą się stacjonarnie. Zwrócili uwagę na ideały, którymi kierował się nasz patron Druh Wacław Milke: służba, samorealizacja, braterstwo. Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy w salach lekcyjnych hymn naszej szkoły „Ogniska już dogasa blask”. Dźwięk tej pieśni o przyjaźni słychać było na pustych korytarzach, przy płomieniu zapalonej świecy. Było bardzo wzruszająco!

Nauczyciele klas IV-VIII podczas lekcji zdalnych przedstawili uczniom prezentację na temat Dnia Myśli Braterskiej, przybliżając w ten sposób tradycje związane z tym dniem.

W obchody włączyła się także biblioteka szkolna. Polecano dzieciom książki o przyjaźni, np.:               „Mały Książę” lub „Dzieci z Bullerbyn”.

Z okazji dnia braterstwa wszystkim życzymy wyjątkowych ludzi wokół siebie, ciągłej chęci               do rozwoju siebie i swoich umiejętności!

DMB2016

Dzień Myśli Braterskiej jest to święto przyjaźni,

obchodzone corocznie w dniu 22 lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie.

Dla naszej społeczności szkolnej Dzień Myśli Braterskiej jest szczególnie ważny, ponieważ nasz patron druh Wacław Milke też był harcerzem i w swoim życiu kierował się harcerskimi ideałami.
W 2021 roku akcje czy wydarzenia tworzone do tej pory w ramach obchodów Dnia Myśli Braterskiej zostają przeniesione do internetu.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji i do refleksji na temat przyjaźni, braterstwa i służby.

Kliknijcie w poniższe linki:

Prezentacja w programie MS PowerPoint/Libre Ofiice Impress:  Dzień Myśli Braterskiej

Prezentacja zapisana jako plik wideo:  Dzień Myśli Braterskiej

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

W dniu 5.02.2012r. odbyły się zajęcia czytelnicze " Zabawy z książką" w trakcie, których odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klasy IA i IB.

Uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci  do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak  złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek, baśni i wierszyków z czym poradzili sobie na szóstkę. Zapoznali się również z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Odczytane zostały  też prośby książki. Na koniec zajęć złożyli przyrzeczenie czytelnika.

Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali

DYPLOMY PASOWANIA NA CZYTELNIKA oraz książki przekazane szkole w ramach kampanii " MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK".

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Z okazji zbliżającego się DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ

zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach:

klasy I-III – konkurs plastyczny pt.: „Mój Przyjaciel”

klasy IV-VIII – konkurs literacki pt.: „W przyjaźni siła, moc i żar”.

Regulaminy konkursów znajdują się w zakładce:

konkursy wewnątrzszkolne.