Misterium Bożonarodzeniowe

    Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego czasu w naszej szkole wystawiliśmy  misterium bożonarodzeniowe. Tegoroczna uroczystość przybrała różne formy.

    Uczniowie  szkolnego chóru w  bardzo niezwykły sposób wprowadzili nas w świąteczną atmosferę.Na tle przepięknej dekoracji mogliśmy zobaczyć sceny Zwiastowania, Sen Józefa,poszukiwanie przez Świętą Rodzinę noclegu  i czas narodzin Zbawiciela,  a wszystko to w teatrze cieni. Był  dialog Boga z Jezusem, zagubiona w wierze kobieta, diabeł,  lektorzy i małe aniołki zachęcające do przyjęcia Zbawiciela  oraz przepiękny taniec aniołów.

    Jak zawsze  zdumiewającym wykonaniem pastorałek i kolęd  występy wzbogacił  chór, duety i soliści. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Przedstawienie skłoniło nas do refleksji nad sensem życia, nad tym, co zamyka nas na Boga i drugiego człowieka.  Cieszymy się, że mamy tak wielu wspaniałych uczniów obdarzonych talentami recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi.

    Nie zabrakło również życzeń od Pani Dyrektor i ks. Proboszcza dla całej społeczności szkolnej. 

    Po występach  zostały wręczone  nagrody i dyplomy w konkursie „Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa”.

Pamiętajmy, że święta to Dobra Nowina o Bogu,który pragnie narodzić się w naszych sercach.