Ortograficzna corrida w SP6 – konkurs „Zostań mistrzem ortografii”

W dniach 14 stycznia (klasy 6-8) oraz 15 stycznia (klasy 4-5) w Szkole Podstawowej nr 6 rozgorzała prawdziwa walka z… bykami. Oczywiście bykami ortograficznymi! Uczniowie przystąpili do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii.

Głównym celem konkursu „Zostań mistrzem ortografii” było propagowanie idei poprawnej pisowni, dbałość o czystość i piękno języka polskiego oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

 

 

Mistrzami ortografii zostali:

w kategorii klasy czwarte:

Filip Barański kl. 4s

w kategorii klasy piąte:

Magdalena Szczecińska kl. 5a

w kategorii klasy szóste:

ex aequo Natalia Lechmitz kl. 6c oraz Natalia Olewnik kl. 6a

w kategorii klasa 7:

Antoni Kosieradzki kl. 7s

w kategorii klasa 8:

Kinga Białobrzeska kl. 8a

                                                                                                                   Gratulujemy!