W ramach tegorocznej akcji, która przebiegała pod hasłem Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję., klasy czwarte udały się na rajd ekologiczny doliną rzeki Wisły. Podczas pieszej wędrówki uczniowie zebrali odpady plastikowe, które szczególnie szkodzą środowisku.

Wszyscy uczniowie szkoły wysłuchali też audycji radiowej, którą przygotowali przedstawiciele klas: 2b Mali Ekolodzy, 4a i 7c.  Przedstawili krótką historię obchodów Święta w Polsce, tradycję naszej szkoły pod hasłem "Daj drugie życie przedmiotom", a także zaprezentowali opowiadanie pod tytułem "W miasteczku niepotrzebnych opakowań". Tym samym zainspirowali słuchaczy do zagospodarowania opakowań po różnych przedmiotach i żywności, do powtórnego ich wykorzystania w gospodarstwach domowych, pokojach dziecięcych, ogrodach oraz innych miejscach.