CO SIĘ DZIAŁO W PAŹDZIERNIKU W BIBLIOTECE

Wyniki organizowanych konkursów

Jak co roku biblioteka szkolna w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych realizowała w październiku projekt edukacyjno- czytelniczy „ Czytamy i polecamy”.

W ramach projektu zrealizowano:

1. PORANEK CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS I

Celem spotkań było popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów. W co tygodniowych zajęciach uczniowie klasy IA i IB odbywali podróż do krainy baśni. Dzieci z zainteresowaniem słuchali czytanych baśni oraz odpowiadali na zadawane pytania. Podczas spotkań czytane były wybrane „ Baśnie z różnych stron świata” oraz „Baśnie Europy” m.in. „ O skąpcu ukaranym przez własne buty”, „ Kwiat paproci”, „ Biały wilk i dziewczyna”, czy „ Bogaty żebrak”. Podsumowaniem każdych zajęć było wykonanie ilustracji do czytanej baśni.

Najciekawsze prace znalazły się na wystawce w bibliotece ( fot.).

2. ŚCIANA INSPIRACJI CZYTELNICZYCH

Miejsce stworzone z szarego papieru powieszonego na jednej ze ścian biblioteki, na którym uczniowie mogą zapisywać tytuły swoich ulubionych książek, nazwiska twórców, czy ulubione cytaty z książek. Ściana inspiracji czytelniczych pozwala się zorientować w gustach czytelników. Na ścianie również będzie można jeszcze zapisywać swoje ulubione książki, autorów po powrocie do nauki stacjonarnej.

3. KONKURSY

Konkurs czytelniczo-plastyczny dla klas II-IV na najładniejszą zakładkę do książki 

pt : „ ZWIERZĘTA W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”

 

Na konkurs wpłynęły 52 zakładki z klas 2A, 2B, 2C, 3B. Zakładki zostały ocenione pod katem zgodności z tematyką konkursu. Wzięto pod uwagę oryginalność pracy, technikę plastyczną oraz funkcjonalność użytkową wykonanej zakładki. Bohaterzy- zwierzęta pochodzili m.in. z książek:  J. Szyfrim „ To ja, Panda Wielka”, Z. Stanecka „ Jeżyk w parku”,

M. Przewoźniak „ Gang fajniaków i miasto marzeń”, M. Pałasz „Sposób na Elfa” i wiele innych. Wszystkie nagrodzone zakładki znajdują się na wystawce w bibliotece  ( fot.)

WYNIKI KONKURSU

MIEJSCE I:  Maja Wróblewska /3B

MIEJSCE II: Borys Białecki/3B

MIEJSCE III: Lena Szermeta/3 B

WYRÓŻNIENIE: Aleksandra Makowska/ 2B, Szymon Mikołajczyk/2B, Ewa Gumińska/2C, Adam Rosiński/2C, Aleksandra Bubniak/3B, Jakub Karpiński/3B, Gabriel Mielnikow/3B, Sandra Nowak/3B

Konkurs dla klas V-VIII na najciekawszą prezentację multimedialną lub plakat 

pt: „ MÓJ ULUBIONY PISARZ”

Zgodnie z regulaminem konkursu  należało przygotować prezentację multimedialną od 5 do 10 slajdów, która poświęcona byłaby ulubionemu pisarzowi i jego twórczości. Można było również zamiast prezentacji multimedialnej przygotować plakat. Uczniowie przygotowali prezentacje. Prace laureatów zostały wydrukowane i umieszczone na wystawce ( fot.)

WYNIKI KONKURSU

MIEJSCE I: Emil Lachowicz / 6S – prezentacja na temat Wandy Chotomskiej

MIEJSCE II: Jakub Pencherzewski / 6B- prezentacja na temat Rafała Kosika

 

 

WSZYSCY LAUREACI KONKURSÓW OTRZYMAJĄ DYPLOMY ORAZ NAGRODY PO POWROCIE DO NAUKI STACJONARNEJ.

PRACE LAUREATÓW MOŻNA OBEJRZEĆ NA PONIŻSZYCH ZDJĘCIACH

 

4

3

21