Świąteczna zabawy z 1a

     W ostatnim dniu nauki zdalnej przed Świętami Bożego Narodzenia w klasie 1a lekcje przebiegały nieco inaczej niż zwykle. Pracowliśmy bowiem metodą zadaniową. Pierwszym zadaniem było przygotowanie i założenie czapki lub stroju Św. Mikołaja. Oczywiście dzieci pięknie się przygotowały. Następnym zadaniem było wykonanie łańcucha na choinkę w określonym czasie. Wszystkim udało się połączyć 10 ogniw w ciągu 5 minut. Zagadki świąteczne również nie sprawiły kłopotu i przyniosły wiele radości. Kolejne zadanie jakim była krzyżówka szybko zostało wykonane, a wynikiem pracy była samodzielnie wycięta przez dzieci gwiazdka. Były też matematyczne choinki, gdzie należało wskazać drzewka z wynikiem 10. Zadanie wymagało skupienia, ale zostało wykonane poprawnie. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy świąteczne piosenki.

klasa 1 zdalna