22 października uczniowie klasy 2b i 3c wyruszyli w podróż do Torunia.

Wizytę w mieście  rozpoczęliśmy od Planetarium, gdzie wybraliśmy się w "Cudowną podróż".  Uzyskaliśmy odpowiedź na pytania:

Dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone?

Co to jest gwiazdozbiór?

Czy to prawda, że na niebie są wozy i niedźwiedzie z ogonami?

Jak wygląda Księżyc z bliska?

Czym są gwiazdy?

Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, podczas którego charyzmatyczny przewodnik przytaczał ciekawe legendy   i opowieści dotyczące spotkanych zabytków.

Toruńskie uliczki pachniały piernikami....

Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, W „Piernikowej Chatce”.  Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami charakterystyczną gwarą.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na domowy obiad, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania bogatej w wiele zabytków starówki. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.

W drodze powrotnej zobaczyliśmy tamę we Włocławku.

Z uśmiechami na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Płocka.