Dzień kropki
 
   15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki! 🟢🟣🔵
Jest to święto kreatywności, odwagi, zabawy i odkrywania talentów! Uczniowie wszystkich klas mogli wziąć udział w głosowaniu „Ile kropek ukryło się na plakacie?” zorganizowanym przez szkolną świetlicę.
Nasze Świetliczaki bardzo aktywnie wzięły udział w świętowaniu tego wydarzenia! Najpierw z uwagą wysłuchały wiersza o kropce, a następnie obejrzeli film animowany „The Dot – Kropka”, opowiadający o małej bohaterce Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości.
Świetliczaki doskonale odczytały przekaz płynący z bajki i dzięki temu chętnie brały udział w zajęciach plastycznych, których zadaniem było w artystyczny sposób wykorzystać kropkę. Jedni zainteresowali się megakolorowanką i wspólnymi siłami ją kolorowali, drudzy samodzielnie rysowali za pomocą małych kropek, inni przedstawiali kropkę jako główną bohaterkę swojego obrazu, a jeszcze inni wykorzystali klocki konstrukcyjne, dzięki którym na płasko stworzyli swoje kropkowane obrazy.
Mamy nadzieje, że ten dzień sprawił dzieciom wiele radości i pozostanie w ich pamięci na długo.