"The Life and Reign of Queen Elizabeth II" -

      "Życie i Panowanie Królowej Elżbiety II"

 

     Klasa 8a pod opieką nauczyciela języka angielskiego oraz przy współpracy dzieci z klas I-III i ich opiekunów przygotowały wystawę upamiętniającą życie i panowanie królowej Elżbiety II. Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Była najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii – królową została w 1952 r. W tym roku obchodziła 70. rocznicę wstąpienia na tron. Jej pogrzeb odbył się w poniedziałek, 19 września 2022 roku. Nowym królem Wielkiej Brytanii został syn Elżbiety II, Karol, który przyjął imię Karol III. Jego oficjalny tytuł brzmi: "Z Bożej łaski król Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz innych Jego posiadłości i terytoriów, Głowa Wspólnoty, Obrońca Wiary".