I niech kultura będzie z Wami!

  W niniejszym tygodniu klasy 6 a i 6 b miały okazję wybrać się do mieszczącego się w naszym mieście Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na spektakl Cezarego Żołyńskiego pt, „ Opowieści Droida” w reżyserii autora. 

 Ta niezwykła wyprawa w świat sztuki była możliwa dzięki przedsięwzięciu : "Kulturalna szkołą na Mazowszu",które wielce przypadło do gustu młodym płocczanom.

 Za złotówkę młodzież naszej szkoły mogła podziwiać kunszt aktorów, którzy – jak zwykle - zaprezentowali się w pełnej krasie.

  Publiczność świetnie się bawiła, przeżywając przygody głównej postaci – niepozornego               i zakompleksionego Gooka, który za wszelką cenę pragnął odnaleźć w sobie odwagę.

  Niezwykle widowiskowe pojedynki na miecze świetlne zapierały dech w piersiach, a scenografia rodem z „Gwiezdnych wojen” przyprawiała o zawrót głowy.

  Uczniowie bezbłędnie odczytali przesłanie sztuki. Zrozumieli, że każdy jest bohaterem, tylko nie zawsze o tym wie. Na szczęście nie jesteśmy sami, to moc i KULTURA są z nami!