„Brudzeński Park Krajobrazowy w kolorach jesieni”

Uczeń klasy 7a Borys Szulc zdobył III miejsce w powiatowym konkursie przyrodniczym pn. „Brudzeński Park Krajobrazowy w kolorach jesieni”, którego organizatorem był  Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych. Inspiracją do wykonania zdjęć konkursowych była  jesień, piękna i tajemnicza pora roku. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że prac wpłynęło ponad 200! To kolejny sukces Borysa w tym konkursie! Borys - podziwiamy Cię za pomysłowość, przyrodniczą wrażliwość i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie zdjęcia konkursowe można podziwiać na stronie:

www.youtube.com/watch?v=OVqKv0fPUUA

Zgadniecie, które zdjęcie wykonał nasz Laureat? J

Podpowiedź: woda, liść …

"Zielony Kompas"

7 grudnia 2022r. klasa 8a wybrała sie do płockiego POKiSu na zajęcia Zielony Kompas – Opowieści Marcina z Lasu. ZIELONY KOMPAS, czyli tydzień doświadczania przyrody w Płocku, w czasie którego można poznawać i poszukiwać wspólnego języka z przyrodą. Przewodnikiem spotkania był Marcin Kostrzyński – leśny gawędziarz i filmowiec – autor wideobloga ,,Marcin z Lasu” oraz osobowość współpracująca z telewizją TVN. Spotkanie obfitowało w śmieszne anegdoty ze świata ludzi i zwierząt, zaskakujące filmy przyrodnicze i było niezwykle ciekawą lekcją biologii dla każdego. Serdecznie polecamy! Ponadto odwiedziliśmy płocki pomnik przyrody "Dąb Broniewskiego", który zgromadził w sobie historię setek lat i dawał siłę wielu pokoleniom.

🧗WSPINKA 2022 -zawody na Orlen Arenie

W dniu dzisiejszym na ściance wspinaczkowej w Hali Widowiskowo-Sportowej Orlen Areny rozegrane zostały Płockie Mistrzostwa we Wspinaczce na Czas, w których rywalizowała również nasza szkoła🧗🧗🧗
W zawodach wzięło udział liczne grono uczniów płockich podstawówek złożonych z klas VII i VIII
Zawody rozegrane były w konkurencji drużynowej i indywidualnej . Rywalizacja była zacięta a emocji nie brakowało..🧗‍♀️😁
Wśród dziewcząt z klasy VII najlepsza okazała się Basia Kosieradzka, która zajęła I miejsce indywidualnie🥇👏👏
Drużynowo reprezentacja klasy 7s wywalczyła II miejsce 🥈🏆👏👏
Dodatkowo cała drużyna musiała wykonać plakat dotyczący profilaktyki uzależnień🚬
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Plocku 👮‍♂️wraz ze strażakami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej 👩‍🚒wzięli udział w wyborze zwycięzców konkursu plastycznego. Tematem prac było uświadamianie o skutkach nadużywania alkoholu i narkotyków oraz uzależnienie od Internetu.
Naszym utalentowanym plastycznie uczniom przyznano II MIEJSCE 👏👏👏
Zwycięzcy zawodów wspinaczkowych oraz konkursu plastycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary oraz nagrody rzeczowe.🥇🥈🥉🏆🎅🏻🎒
Wszystkim uczestnikom dziekujemy za udział w zawodach🤩👏
Zwycięzcom gratulujemy wygranych🥈🏆

Ogólnopolski Konkurs Literacki

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7a Alicja Żendarska zdobyła III miejsce w XXXII Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”.

📚📙📒
Jest to ogromne wyróżnienie, gdyż na konkurs wpłynęły 93 prace z całej Polski, a opowiadanie Alicji zdobyło III miejsce w kategorii wiekowej 13-16 lat.🤩👏
W sobotę 3 grudnia na uroczystej gali Ala odebrała nie tylko nagrody, ale także gratulacje od pani Ewy Nowak - pisarki, autorki książek dla dzieci i młodzieży oraz pani Martyny Chuderskiej - dziennikarki Polskiego Radia Dzieciom. Jurorki podzieliły się refleksjami na temat poszczególnych wytworów pisarskich dzieci i młodzieży.
Tegoroczną inspiracją do tworzenia były słowa „Warto być przyzwoitym” Władysława Bartoszewskiego, które przyświecały mu w ciągu całego długiego życia, przypadającego na okres wojny, Polski Ludowej oraz budowania dojrzałej demokracji.
Brawo Alicjo! 👏👏👏
Gratulujemy Ci niezwykłej wyobraźni, pięknej duszy i warsztatu pisarskiego, i oczywiście życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej wiary we własne możliwości!👏👏👏

DOBRE UCZYNKI MAJĄ WIĘKSZĄ MOC NIŻ SŁOWA, BO MÓWIĆ MOŻE KAŻDY, ALE NIEWIELU WYKONA TO CO POWIE

W sobotę 3 grudnia nasza młodzież poświęciła swój wolny czas włączając się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „TAK, POMAGAM!”

W sklepie Biedronki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas świadczące pomoc potrzebującym będą mogły przygotować świąteczne posiłki i paczki. Poprzez prosty gest możemy pokazać ludziom, że nie są sami. Nasi wolontariusze wykazali się wysoką kulturą osobistą ❣️❣️❣️
WSZYSTKIM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ ZARÓWNO W ZBIERANIE, JAK I W PRZEKAZYWANIE ŻYWNOŚCI, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY🤗❤️