DZIEŃ PEŁEN MAGII
- Szczegóły
- Odsłon: 545
W dniu dzisiejszym nasza szkoła zamieniła się w centrum wróżb i tajemnic! Samorząd Uczniowski postanowił za pomocą nadprzyrodzonych zdolności sprawić, by zwykły dzień stał się pełen magii i niezapomnianych przeżyć, dodając do zwykłych lekcji trochę radości. Dzięki tej inicjatywie każdy mógł odkryć, co przyniesie mu przyszłość. W czasie andrzejkowych zajęć czekały na nas niesamowite wróżby, horoskopy, przesądy i rady, które rozświetlały twarze nie tylko najmłodszych uczniów, bo i starsi byli zaciekawieni swoją przyszłością. Od poznania imienia miłości, przez rady kogo lub czego unikać w najbliższym czasie, po odkrycie przyszłego zawodu. Każdy miał szansę porozmawiać z naszymi wróżkami, wróżbitą i sprawdzić, co los przyniesie. Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za zorganizowanie tego magicznego wydarzenia! Niech te andrzejki pozostaną w naszej pamięci jako dzień pełen uśmiechów, niespodzianek i pozytywnej energii.
KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW
- Szczegóły
- Odsłon: 599
Ścianka wspinaczkowa w Orlen Arenie była dziś miejscem rywalizacji uczniów klas VII i VIII z 14 płockich szkół podstawowych, którzy zmagali się w dwóch konkurencjach w MIĘDZYSZKOLNYCH ZAWODACH SPORTOWYCH „WSPINKA 2023” Rywalizacja główna odbyła się na ściance wspinaczkowej, natomiast równolegle odbywał się konkurs plastyczny na plakat, promujący zdrowy i sportowy styl życia bez używek Konkurs na ściance rozgrywany był w dwóch kategoriach drużynowych( osobno klasy VII i VIII )oraz kategoriach indywidualnych W zawodach wspinaczkowych najlepsze wyniki indywidualnie osiągnęli: Basia Kosieradzka I miejsce Jagoda Rekawiecka II miejsce Kacper Skrzyński III miejsce W kategorii drużynowej: III MIEJSCE klasy VII I MIEJSCE klasy VIII I ostatecznie po zsumowaniu wszystkich czasów (łącznie klasy VII i VIII) Szkoła Podstawowa nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku zdobyła I MIEJSCE otrzymując Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Płocku Naszym zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy Ogromne podziękowania dla organizatorów za pucharymedalewspaniałe nagrody rzeczowe i pyszną pizzę Państwowa Komenda Policji w Płocku Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku Ścianka wspinaczkowa ORLEN ARENA - MOSiR Płock Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej / MZPN Urzad Miasta Płock - Ratusz.
ART DECO-SZYK I SMAK ORAZ TEATR KAMISHIBAI, A TAKŻE ZASŁUCHANI UCZNIOWIE SP NR 6
- Szczegóły
- Odsłon: 377
Młodzież uczestnicząca w spotkaniu zapoznała się z opowieścią o międzywojennym Płocku i jego wyjątkowych mieszkańcach. Szukała także zaginionego przed laty kapelusza Marceliny Rościszewskiej... Film edukacyjny przybliżył uczniom cechy charakteryzujące styl art deco i zainspirował do stworzenia efektownej pracy plastycznej. Wydarzenie dofinansowano ze środków Miasta Płocka w ramach projektu Płockiego Stowarzyszenia Przyjaciół Książki i Bibliotek w partnerstwie z Książnicą Płocką "Art Deco-szyk i smak, szukaj wzorów z przeszłych lat'
Czytaj więcej: ART DECO-SZYK I SMAK ORAZ TEATR KAMISHIBAI, A TAKŻE ZASŁUCHANI UCZNIOWIE SP NR 6
PRAKTYCZNA LEKCJA ZDROWEGO ŻYWIENIA
- Szczegóły
- Odsłon: 428
W dniu dzisiejszym Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przeprowadzili lekcję dla klas 1-3 dotyczącą zdrowego odżywiania pt: „ABC zdrowego odżywiania". Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć: filmy, które przybliżyły im definicję witaminoraz dowiedzieli się z czego składa się piramida żywieniowaczego powinni unikać a co jest najlepsze dla ich organizmu był także czas na konkurencje oraz zadania sportowe, nie zabrakło również zdrowych przekąsek Indonezja zabawy Mamy nadzieję, że udało nam się zwrócić uwagę najmłodszych na to, jak ważne dla naszego zdrowia jest spożywanie produktów bogatych w witaminy Wierzymy, że lekcja ta przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.
SP6 MISTRZEM PŁOCKA W UNIHOKEJU
- Szczegóły
- Odsłon: 640
W dniu dzisiejszym w SP22 rozegrane zostały mistrzostwa miasta Płocka chłopców w unihokeja, w kategorii Igrzyska Dzieci z rocznika 2011 i młodsi Nasza drużyna po zwycięstwach w fazie grupowej z SP17 (3:2), SP 5 (4:2) SP 23 (2:0), z animuszem rozprawiła się w walce finałowej o złoty medalz SP 11 (2:1) oraz SP 12 (3:2) i zajęła pierwsze miejsce w Płocku W nagrodę, już jutro udadzą się na wojewódzkie półfinały, których tegorocznym gospodarzem będzie Gostynin Naszym chłopcom serdecznie gratulujemy i trzymamy za nich kciuki na dalszym szczeblu rozgrywek.
Strona 97 z 144























