banner

 • TWORZYMY HISTORIĘ
  TWORZYMY HISTORIĘ
 • KREUJEMY PRZYSZŁOŚĆ
  KREUJEMY PRZYSZŁOŚĆ
 • WSPIERAMY ROZWÓJ
  WSPIERAMY ROZWÓJ
 • DOBRZE SIĘ BAWIMY
  DOBRZE SIĘ BAWIMY
GWARANTUJEMY

 • Odlotowe lekcje
 • Skuteczną naukę
 • Bezpieczne otoczenie
 • Sympatyczną atmosferę
OFERUJEMY

 • Świetnie wyposażone sale dydaktyczne
 • Atrakcyjne zajęcia dodatkowe
 • Pyszne domowe obiady
 • Wyjazdy integracyjne
ZAPEWNIAMY

 • Pomoc każdemu potrzebującemu
 • Wsparcie psychologa
 • Wsparcie pedagoga
 • Opiekę świetlicową
CERTYFIKATY

szkola wspierajaca uzdolnienia          szkola z klasa          certyfikat pat 2

 

„Chociaż lato w pełni, nie czas urlopować.
Trzeba naszą „Szóstkę” pięknie wyremontować.
Gdy fachowiec próg przekroczy,
trzymaj mocno portfel z kasą,
bo na pewno cię zaskoczy.
Gdy doczekasz się finiszu,
spokój zniknie niezmącony.
Portfel świeci wielką pustką,
Spróbuj być niezadowolony!
Dobrze, że na lata znów będą te zmiany,
Ważne, że przyjemne i czyste będą odtąd ściany.”

Remonty w naszej szkole obecnie

    Co roku w wakacje w naszej kochanej „Szósteczce” dokonywane są remonty, które mają poprawić bezpieczeństwo i estetykę budynku. Wszystko po to, aby dzieci w nowym roku szkolnym uczyły się i bawiły w bezpiecznych oraz komfortowych warunkach.
    W roku szkolnym 2022/2023 wyremontowano od wielu lat niezagospodarowaną salę nr 5. Została ona przystosowana jako gabinet logopedyczny oraz radiowęzeł, przez który nadawane są różnego rodzaju audycje w trakcie roku szkolnego. Zadbano także o odpowiednie wyposażenie sali w narzędzia i sprzęty, które służą pomocą w niwelowaniu wad wymowy i innych nieprawidłowości w komunikacji.
    W tym samym roku została również odnowiona i pomalowana sala nr 11, dolny hol przy szatni, a także świetlica. Dzięki temu pomieszczenia te stały się znacznie jaśniejsze i ładniejsze  Jest o wiele przestronniej. Od razu ma się wrażenie, że nasza szkoła zamieniła się w wielki gmach ;) Aż nie chce się opuszczać świetlicy, tak tam teraz przyjemnie ;)
Ale to nie koniec niespodzianek! W przyszłym roku planowany jest remont sali gimnastycznej, który będzie obejmował: elewację zewnętrzną, wyposażenie sportowe, wentylację i ogrzewanie. Nastąpi wymiana okien, odświeżenie parkietu, zostaną również zakupione nowe drzwi ewakuacyjne od strony ogródka.

Remonty dawniej

    W roku szkolnym 1954/1966 nastąpiło otwarcie nowo wybudowanego lokalu świetlicy. W czasie ferii zimowych została zbudowana na pierwszym piętrze jedna izba szkolna. Była to przestrzeń wolna, którą pozyskał kierownik szkoły. Pod jego troskliwym okiem w krótkim czasie powstało nowe pomieszczenie, które przeznaczono na świetlicę. Jak czytamy w Kronice Szkolnej: „Jest tam już jasna szafa do przechowywania gier i pism, są też jeszcze stoliczki i krzesła. W wolnych chwilach dzieci przyjemnie spędzają tam czas”.
    W roku szkolnym 1956/1957 miała miejsce budowa sali gimnastycznej. „Tak wygląda obraz budowy - na pierwszym planie nadbudowuje się piętro na salę, pod nią będzie szatnia, dalsze siedem okien widocznych to nowa sala gimnastyczna. Nawet maluchy pomagają przy noszeniu i czyszczeniu cegły”. W artykule prasowym pochodzącym z tamtego okresu czytamy: „Dzięki staraniom kierownictwa i koła rodzicielskiego Szkoła Podstawowa nr 6 w Płocku już w przyszłym roku szkolnym otrzyma nową, obszerną salę gimnastyczną. Będzie to jedna z ładniejszych sal gimnastycznych w Płocku. Jak widać na zdjęciu mury zostały już wyciągnięte pod sam dach. Roboty trwają. Kierownictwo szkoły pragnie w nowej sali zorganizować w czerwcu zakończenie roku szkolnego”.

STREFA LINKÓW

 

ADRES SZKOŁY:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Druha Wacława Milke
ul. 1 Maja 11
09-402 Płock
telefon: +48 24 262 40 15
e-mail: sekretariat@sp6plock.pl

 

 

GODZINY PRZYJĘĆ:

Sekretariat jest czynny codziennie:
7:30-15:30
Dyrektor Szkoły przyjmuje:
poniedziałek, wtorek
13:30 - 14:30

 

 

SZKOŁA W SIECI:

fb Facebook
yt Yotube
mdz Dziennik elektroniczny