W dniach 5 – 25 maja 2026r. odbyła się w naszej szkole pierwsza edycja szkolnego konkursu, którego organizatorem była świetlica szkolna.
Głównymi celami konkursu było:
• rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej dzieci,
• pogłębianie wiedzy na temat ekosystemu łąki
(rośliny, zwierzęta, zależności w przyrodzie),
• kształtowanie wrażliwości estetycznej,
• zachęcanie do wyrażania emocji poprzez sztukę,
• rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi,
• realizacja treści zawartych w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej (edukacja plastyczna i przyrodnicza).
Adresatami konkursu były wszystkie dzieci kl. 1-3 SP6.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej dowolną przez siebie techniką płaską, która miała przedstawiać majową łąkę jako element przyrody oraz zawierać jej charakterystyczne elementy, np.: kwiaty (np. maki, mlecze, chabry), owady (np. pszczoły, motyle, biedronki), inne zwierzęta i rośliny typowe dla łąki.
Do konkursu zgłoszono 24 prace.
Jury przyznało cztery nagrody:
I miejsce – Andrzej B. z kl. 2b
II miejsce – Szymon S. z kl. 3a
III miejsce – Wanesa G. z kl. 1a
wyróżnienie – Franek R. z kl. 1a
Wszyscy laureaci konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.























