Wiktoria z klasy 8a została laureatką Mazowieckiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Ostatecznie zajęła IV miejsce w województwie mazowieckim. To niezwykły sukces naznaczony ciężką pracą i długimi przygotowaniami do kolejnych trzech etapów konkursu. Zakres obejmował wiedzę wykraczającą poza podstawę programową, w tym szczegółową znajomość lektur obowiązkowych dla klas IV-VIII oraz pozycji poszerzonych, wskazanych w programie merytorycznym kuratorium. Kluczowe informacje i zakres konkursu sprawdzały umiejętności oraz wiedzę na temat analizy i interpretacji tekstów literackich oraz innych tekstów kultury (film, teatr, malarstwo). Pozostałe zagadnienia dotyczyły teorii i historii literatury. Ważna okazała się znajomość epok literackich, gatunków, środków stylistycznych oraz kontekstu historyczno-kulturowego. Niezwykle istotna stała się także wiedza dotycząca gramatyki i stylistyki. Była to zaawansowana znajomość fonetyki, morfologii, składni oraz poprawności językowej.
Otrzymanie tytułu laureata konkursu zwalnia ucznia z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem ze sprawdzianu najwyższego wyniku (100%) i daje pierwszeństwo w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Organizatorem konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty.
Wiktorio, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!























