- Szczegóły
- Odsłon: 340
Dziś w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, mający na celu poszerzenie wiedzy uczniów klas IV-VIII na temat Zjednoczonego Królestwa. Młodzież zmagała się z pytaniami zamkniętymi w formie quizu, obejmującymi zagadnienia z historii i współczesności, geografii, kultury, edukacji, polityki oraz tradycji narodowych. Oto wyniki: I miejsce: klasa 8a i 7b II miejsce: klasa 4a i 7a III miejsce: klasa 6a i 5s Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!
- Szczegóły
- Odsłon: 348
27 maja uczniowie klas piątych zamiast tradycyjnych lekcji przeżyli prawdziwą przygodę: przejazd pociągiem, wędrówka przez las, zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Łąck, biesiada przy ognisku oraz wspólne gry i zabawy. Na koniec wręczyliśmy leśnikom laurki wykonane specjalnie z okazji Dnia Leśnika. Aktywności na łonie natury oraz ciekawe opowieści pani leśnik nie tylko utrwaliły wiedzę biologiczną, ale również wzmocniły zainteresowanie i szacunek do przyrody. Ten wspólnie spędzony czas był też okazją do integracji klas piątych, rozwijania umiejętności współpracy i komunikacji między dziećmi.
- Szczegóły
- Odsłon: 467
W ramach akcji wolontariackiej, uczniowie klasy 8s postanowili poświęcić swój czas i wysiłek na pomoc w ZOO. Po wykonaniu swoich obowiązków mieli możliwość zwiedzenia całego ZOO oraz nawet przeżycia niezwykłego doświadczenia trzymania węża. Dla uczniów była to nie tylko okazja do nauki o zwierzętach, ale także szansa na pomaganie potrzebującym istotom. Dzięki ich zaangażowaniu i chęci pomocy, mogli zdobyć cenne doświadczenia oraz wspólnie spędzić czas w przyjemnej atmosferze.
- Szczegóły
- Odsłon: 324
23.05 klasa 4a z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach muzealnych, dzięki którym mogli poznać oryginalną twórczość austriackiego artysty Gustava Klimta. Uczestnicy warsztatów, posługując się różnymi rodzajami stempli, wykonali wielkoformatowe prace malarskie. Tematem był „Pocałunek,”najsłynniejsze dzieło G. Klimta. Dlaczego organizatorzy spotkania postawili na technikę stemplowania? Stemplując uczniowie uważniej przyglądali się „Pocałunkowi,” a w konsekwencji, łatwiej zapamiętywali szczegóły obrazu, kształty oraz barwy słynnego dzieła. Nauka przez zabawę, to jest to, co lubimy najbardziej!
- Szczegóły
- Odsłon: 333
Kolejna możliwość AKCJI INTEGRACJI za nami, a to oznacza, że ananasy z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy wyruszyły w niezwykłą podróż śladami naszych przodków do Biskupina !!! Wszystkie dzieci wykazały się niezwykłą samodzielnością, dojrzałością i wrażliwością na otaczającą przyrodę Dziękujemy pani Annie Sulińskiej z Biura Podróży Marswim Travel za zapewnienie wspaniałych atrakcji !!!! Ahoj przygodo.























