Transfer grafiki

Pierwsze kroki z nową techniką transferu grafiki już za nami. Uczestnicy koła plastycznego poznali różne techniki przenoszenia wydruku na powierzchnię drewnianą. Transfer wydruku polega na naniesieniu wybranego wzoru, zdjęcia czy obrazka na dowolną powierzchnię. Do przenoszenia motywów potrzebne są specjalne preparaty do transferu wydruków. Należy pamiętać, że choć transfer jest oryginalną techniką zdobniczą to jednak wymaga sporej dawki cierpliwości. Zarówno rolowanie, jak i odciskanie wzorów musi przebiegać powoli, starannie      i bez zbędnego pośpiechu. W przeciwnym razie skutkuje uszkodzeniem wzorów. Mimo wszystko to wspaniała zabawa, a możliwość korzystania z zasobów Internetu daje nieograniczone możliwości pozyskiwania wzorów.

#LaboratoriaPrzyszłości

Kalendarze i fotoksiążki

Dzisiaj na zajęciach koła fotograficznego poznaliśmy metody jak wykonać samodzielnie kalendarze ścienne, fotoksiążki i inne gadżety, które można podarować bliskiej osobie np.na Dzień Babci i Dziadka

👵👴
W specjalnym programie do obróbki zdjęć dodaliśmy fotografie i uzupełnialiśmy w swoich szablonach.
Każdy uczestnik koła już wie jak może sprawić prezent z wykorzystaniem swoich fotografii 🤗🎁
📷📸

Warsztaty koła fotograficznego

W poniedziałek 12.12 odbyły się warsztaty dla uczniów z koła fotograficznego naszej szkoły.

Zajęcia zaczęły się od omówienia podstaw fotografii, które były bardzo potrzebne do wykonania zadań praktycznych.
W trakcie zajęć, dziewczyny skupiły się na temacie kompozycji zdjęcia oraz tworzeniu zdjęć z różnej perspektywy.
Pierwsza część warsztatów odbyła się na wykładach, a druga w zaaranżowanym profesjonalnym studio Martyna Ciarcińska Fotografia , gdzie uczestnicy szlifowali własne pomysły na zdjęcia.Dzisiaj wysyłamy zapowiedź tego co tam się działo 😉📷📸 a było super!!!
Dziękujemy za miłą atmosferę i mnóstwo wiedzy.

Koło fotograficzne

W poniedziałek w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach koła fotograficznego.

Celem zajęć było zaszczepienie u uczniów zamiłowania do fotografii, nabycie warsztatu fotograficznego, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej.📷📸🎅🎄🎅🎄🎅
Dzięki profesjonalnej pani fotograf Martyna Ciarcińska Fotografia zdobyłyśmy dużo wiedzy, którą wykorzystamy podczas kolejnych zdjęć 📷📸
Uczennice oraz ich rodzice dziękują za piękne zdjęcia, które dostały na pamiątkę.
Mogą wykorzystać jako prezenty dla rodziny w te święta 🎄🎅🎄🎅
Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt - aparat fotograficzny Canon, zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.📷📸

Kodowanie i programowanie

14 grudnia odbyły się kolejne zajęcia, których hasłem przewodnim była nauka kodowania i programowania poprzez zabawę