SZKOLNE OBCHODY 160. ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO

W naszej szkole, co roku świętujemy rocznice powstań narodowowyzwoleńczych.    W ten sposób wspominamy najważniejsze wydarzenia z historii Polski. W tym roku,           w sposób szczególny mówimy o 160. rocznicy powstania styczniowego, największego polskiego zrywu narodowego w XIX w. Za datę jego rozpoczęcia przyjmujemy 22 stycznia 1863 r., gdy Komitet Centralny Narodowy wydał Manifest powołujący Tymczasowy Rząd Narodowy. Powstanie pochłonęło kilkadziesiąt tysięcy ofiar i odcisnęło ogromne piętno na dążenia niepodległościowe kolejnych pokoleń Polaków. Z tej okazji, w płockiej „Szóstce” odbyły się pogadanki oraz quizy niepodległościowe. Przygotowaliśmy prace plastyczne oraz wystawę poświęconą tym niezwykłym wydarzeniom.Wspomnienie powstania styczniowego przywołuje w nas wiele refleksji. Podziwiamy tak wielką miłość do Ojczyzny, ogromne poświęcenie powstańców i ofiarę poniesioną w imię wolności i niepodległości Polski.      Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku składa hołd powstańcom styczniowym. Dziękujemy za walkę o wolność. Nigdy o tym nie zapomnimy. Cześć i chwała Bohaterom!

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

W dniu 31.01.2023r. w bibliotece szkolnej było wielkie święto. Odbyło się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA.

Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie obejrzeli krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów klas VI pt. "Bajeczny świat książek" podczas, którego dowiedzieli się jak należy dbać i szanować książki . Musieli również wykazać się znajomością bajek, baśni rozwiązując zagadki literackie, z którymi poradzili sobie na szóstkę. Zapoznano również dzieci z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie.

W dowód przynależności do grona czytelników biblioteki szkolnej wszyscy otrzymali DYPLOMY PASOWANIA NA CZYTELNIKA oraz książki przekazane szkole w ramach kampanii " MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK".

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Loteria na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27 stycznia w naszej szkole została zorganizowana loteria fantowa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się, że społeczność "szóstki" dołożyła z serca płynącą „cegiełkę” do tak wspaniałej akcji! Dziękujemy wszystkim za wielką ofiarność i zaangażowanie podczas loterii fantowej dla WOŚP. MACIE WIELKIE SERCA zebraliśmy 1503,93 zł.

Małe wielkie klocki - Mój świat LEGO

Żaden fan LEGO nie może przegapić tego wyjątkowego dnia – DNIA KLOCKÓW LEGO. My również świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Każdy kto chciał się z nami bawić, mógł zbudować coś fajnego, a następnie uwiecznić swoją budowlę na zdjęciu. Być może prace naszych uczniów zainspirują innych do wspólnej zabawy.😊 Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię. To doskonała rozrywka dla dzieci pozwalająca na ciekawe spędzenie czasu z rówieśnikami, a także wspólnego czasu z rodzicami.