Wiosenne szaleństwo w SP6

   21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie SP6 pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa przygotowała wiosenne stroje i dekoracje po to by zaprezentować się jak najlepiej. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło.O godzinie 10:30 uroczystym marszem rozpoczęliśmy obchody Naszego święta. Następnie już w sali gimnastycznej odbył się konkurs na najpiękniejszą Panią Wiosnę. Wszystkie modelki oraz modele zauroczyli nasze Jury. Po prezentacji przyszedł czas na rywalizację uczniów w wiosennym quzie. Klasy starsze prezentowały swoje umiejętności podczas pokazów wokalno – humorystyczno – tanecznych oraz przygotowały pyszne, kolorowe kanapki i sałatki. Na zakończenie spotkania Jury pogratulowało wszystkim uczestnikom wręczając im wiosenne smakołyki. Z twarzy uczniów można było wyczytać, że bawili się doskonale. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz wspaniałą zabawę.                  

"Dzień Bezpiecznego Internetu"

 Tradycyjnie w miesiącu lutym nasza szkoła włączyła się do corocznych obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu".       W tym roku odbywał się on pod hasłem "Działajmy razem". Na lekcjach informatyki, odbywały się zajęcia z wykorzystaniem zasobów portalu OSEhero. Uczniowie oglądali filmiki z serii „Historie z sieci wzięte”. Po ich projekcji odbywały się pogadanki tematyczne. Uczniowie klas 4. i 5. wykonywali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Finałem obchodów była możliwość sprawdzenia wiedzy. Uczniowie, podczas przerw miedzy lekcjami rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz łamigłówki o tematyce związanej z DBI. Realizacja zadań przebiegała zgodnie    z założeniami. Uczeń, który udzielił poprawnej odpowiedzi otrzymywał w nagrodę cukierek. Zainteresowanie wśród uczniów było duże, każdy chciał wziąć udział, udzielić poprawnej odpowiedzi i otrzymać nagrodę. Uczniowie z klas starszych wspierali młodszych kolegów.

Zbiórka świec dla Ukrainy

   Nasza szkoła dołącza się do zbiórki świec czyli inicjatywy prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego w ramach pomocy potrzebującym na Ukrainie. O potrzebie posiadania świec wielokrotnie mówili mieszkańcy Żytomierza – partnerskiego miasta Płocka. Pomysł prezydenta poparł biskup płocki Szymon Stułkowski. Po przetopieniu świece pojadą właśnie do Żytomierza. W ogarniętym wojną kraju, w którym często brakuje prądu, jest to towar deficytowy, pozwalający przetrwać, gdy z powodu braku prądu nie ma światła.

   Bardzo prosimy całą społeczność szkolną o przynoszenie świec nowych lub używanych do pokoju nauczycielskiego do dnia 21 marca b.r.

DZIĘKUJEMY WOLONTARIAT SZKOLNY

Nie damy zginąć poległym...

  W ostatnich latach przywracana jest pamięć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego - Niezłomnych i Wyklętych. Byli to żołnierze wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznymi o niepodległą Polskę.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych staje się tradycją. W naszej szkole pamiętamy o ich niezwykłym poświęceniu i przywracamy pamięć o bohaterach, którzy zapłacili za swoje przywiązanie do ojczyzny najwyższą cenę.

Ponad 5 tys. żołnierzy podziemia antykomunistycznego zostało skazanych przez sądy wojskowe na kary śmierci, ponad 21 tys. zamordowano w więzieniach. Nie wiadomo dokładnie, ile osób zostało zabitych w trakcie obław i pacyfikacji oraz zamordowanych bez sądu w siedzibach urzędów bezpieczeństwa. Ponad 250 tysięcy skazano na kary więzienia    z powodów politycznych, kilkaset tysiącom zgotowano los nie do pozazdroszczenia, byli obywatelami drugiej kategorii.Zamordowani bohaterowie skazani zostali przez władze komunistyczne na zapomnienie. Ich groby znajdują się w lasach, na tzw. łączce przy murze cmentarza na Powązkach oraz w innych, nieodkrytych jeszcze miejscach.

Z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych przygotowaliśmy wystawę, która przybliża uczniom sylwetki bohaterów, ich walkę pełną poświęcenia i odwagi oraz niezwykłą miłość do ojczyzny. Uczniowie wzięli udział    w zajęciach poświęconych żołnierzom niezłomnym. Odwiedziliśmy też miejsca pamięci i zapaliliśmy pamiątkowe znicze.

TRWA REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLASY IV SPORTOWEJ O PROFILU LEKKOATLETYKA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

✅W DNIACH 1.03.-8.03.2023r. RODZIC WYPEŁNIA STOSOWNY WNIOSEK W SEKRETARIACIE SZKOŁY❗️❗️❗️
✅W DNIACH 9-14.03.2023r. ODBĘDĄ SIĘ NA TERENIE SZKOŁY PRÓBY SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ❗️❗️❗️
✅SZCZEGÓŁY REKRUTACJI NA NASZEJ STRONIE W ZAKŁADCE REKRUTACJA www.sp6plock.pl
✅ZAPRASZAMY ZACZNIJ SPORTOWĄ PRZYGODĘ Z NAM