Unihokej chłopców

Sukcesem zakończyły się tegoroczne zmagania reprezentacji naszej szkoły w unihokeju chłopców -  13 lat i młodsi. Po bardzo dobrej, wyrównanej i pełnej emocji rywalizacji zdobyliśmy drugie miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Gostyninie. A już sam awans do zawodów międzypowiatowych jest wyczynem, w historii szkoły chłopakom udało się dopiero po raz drugi. Najpierw musieli pokonać wszystkich rywali z Płocka – i spisali się na miarę awansu.

   Zawody sportowe w unihokeju

 

W dniach 7-8 listopada na hali sportowej SP22 zorganizowano zawody sportowe w unihokeju dziewcząt klas VII i VIII . Wzięło w nich udział 10 szkół podstawowych z miasta Płocka.Wszystkie drużyny zostały podzielone na 3 grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie A wraz ze szkołami SP12 i SP18.
Po rozegraniu zwycięskich meczów w grupie, awansowaliśmy z pierwszego miejsca do półfinału. Tam spotkaliśmy się ze SP 23, wygrywając w pięknym stylu 4:0 i awansując do finału, w którym znalazły się jeszcze SP3 i SP21.
Ostatecznie po jakże wyczerpujących meczach nasza reprezentacja uplasowała się na III miejscu w Płocku za SP3 i SP21.Dziewczęta otrzymały medale i dyplom dla szkoły.

NASI SPORTOWCY NA INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W SIERPCU 

    Dość liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Miedzypowiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Sierpcu.
Zawody zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych kat."dzieci" i kat."mlodzież".Dziewczęta młodsze miały do pokonania dystans 800m. Najmłodsi chłopcy i starsza młodzież, zarówno dziewczęta i chłopcy biegali na dystansie 1000m.
Najlepsi biegacze wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Jedlińsku.

VII Bieg Papieski

    Dnia 16 października 2019 odbył się w Płocku VII Bieg Papieski. Wzięło w nim udział około 200 uczniów ze szkół powiatu płockiego. Wśród uczestników i tym razem nie zabrakło  reprezentacji naszej szkoły.
    Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Akcja Katolicka Diecezji Płockiej. Przewodnikiem biegu był pan Leszek Brzeski, a swoim patronatem objął go bp Mirosław Milewski.
    Uczestnicy VII Biegu Papieskiego zgromadzili się na Placu Celebry. Modlitwę poprzedzającą bieg poprowadził ks. Krzysztof Jończyk, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej. 
    Trasa biegu przebiegała ulicami: Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, Stary Rynek, Małachowskiego, Teatralna, Plac Narutowicza, Tumska – do pomnika św. Jana Pawła II przy katedrze, gdzie uczestnicy biegu złożyli kwiaty i otrzymali okolicznościowe pamiątki. 

Sztafetowe biegi przełajowe- finał miejski, rejonowy i wojewódzki.

    Dnia 8 października odbyły się Miejskie Sztafetowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez SZS Płock. Nasi uczniowie godnie reprezentowali swoją szkołę. Startowały 2 drużyny chłopców i dziewcząt w kategorii "dzieci" i " młodzież"
Oto wyniki:
III miejsce dziewczęta młodsze- awans do finału rejonowego
I miejsce dziewczęta starsze- awans do finału rejonowego
II miejsce chłopcy starsi- awans do finału rejonowego
    Finał rejonowy odbył się 15.10.2019 w Sierpcu. W klasyfikacji dzieci młodszych nasze dziewczęta uplasowały się na V miejscu. W kategorii dziewcząt starszych zajęliśmy II miejsce awansując do finału wojewódzkiego. Natomiast chłopcy starsi zajęli III miejsce.
    Finał wojewódzki odbył się 18.10.19 w Siedlcach.Po jakże wyczerpujących zmaganiach nasze dziewczęta uzyskały ostatecznie XII miejsce.
    Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!