Centrum Nowoczesności w Toruniu 

    We wtorek 17 grudnia klasy 5a i 6b pod opieką wychowawców - J. Szczycinskiej, M. Kozłowskiej i K. Korkosz udały się na wyprawę do Centrum Nowoczesności w Toruniu. BYŁO SUPER!
    Oto nasza krótka relacja.
Zobaczyliśmy eksponaty o treści przyrodniczej, fizycznej i podróżniczej. Część stanowisk służy przede wszystkim zabawie rozwijającej umiejętność logicznego myślenia, ćwiczącej umiejętności manualne, konstrukcyjne, koordynację psychoruchową dzieci oraz rozumienie ciągów przyczynowo-skutkowych. Poza interaktywnymi wystawami można podziwiać takie wspaniałości jak: Toruńskie Wahadło Foucaulta, które ma 33 metry długości, a jego serce waży 35 kg. Wahadło jest głównym elementem nie tylko wystawy, ale i całej przestrzeni ekspozycyjnej Centrum.

Klasa 1a i 1c w Nadleśnictwie Łąck

     25 października klasy 1a i 1c udały się na wycieczkę do  Nadleśnictwa w Łącku. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które prowadzone były przez leśnika – miłośnika przyrody.  Podczas lekcji dzieci zdobywały informacje na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. W sali edukacyjnej uczniowie mogli zobaczyć ekspozycję różnych zwierząt, a także dowiedzieć się  jak wygląda życie w lesie w różnych porach roku. Na koniec wycieczki odbyło się ognisko ze smażonymi kiełbaskami. 

 

 

Wycieczka do Grudziądza 

    Dnia 27.09 /piątek/ uczniowie klas : 4a, 4s, 5b , 6b wraz z opiekunami p. Anną Radzikowską, p. Moniką Kozłowską, p. Magdaleną Ceglińską, p. Justyną Różycką, p. Katarzyną Korkosz oraz p. Agnieszką Perczyńską udali się na wycieczkę szkolną do Grudziądza. Celem podróży było zwiedzanie Rynku Starego Miasta Grudziądza, najstarszego i największego Miasteczka Westernowego oraz zwiedzanie renesansowego zamku Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu, który wkomponowany został w niezwykle malowniczy krajobraz. Położony na wysokiej zielonej skarpie, z której rozpościera się widok na miasto z historyczną zabudową i fragmentami średniowiecznych murów. Całej wycieczce towarzyszyła wielka ciekawość. Po tych atrakcjach zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do autokaru, aby rozpocząć podróż powrotną do domu. Dzieci swoimi przeżyciami i wiadomościami dzieliły się z innymi, sami zaś wzbogacili swoją wiedzę o nowe doświadczenia. To był naprawdę udany dzień. 

W lasach niedaleko Płocka też można spotkać wilka!


    9 października klasy IIIa i IIIb były na wycieczce w Łącku. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika nadleśnictwa dotyczących zwierząt żyjących w naszych lasach. Dowiedziały się między innymi, że wizyty w lasach położonych w centralnej Polsce składają też wilki. Po zajęciach dzieci piekły kiełbaski nad ogniskiem i wspólnie bawiły się na łonie przyrody.

   

Wycieczka edukacyjna do Łodzi

 

    Dnia 04.10.19r. uczniowie z klas Vc, VIa, VIc odwiedzili Łódź. Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Centrum Nauki I Techniki EC1 – stuletnią elektrownię, gdzie animatorzy pokazywali nam ścieżki tematyczne. Pierwsza ścieżka dotyczyła przetwarzania energii, druga to „Rozwój wiedzy i cywilizacji” natomiast trzecia ścieżka prezentowała „Mikroświat – Makroświat”. Kolejnym punktem wycieczki była Palmiarnia Łódzka, gdzie można było zobaczyć egzotyczne kolekcje roślin.

obejrzyj zdjęcia