szkola wspierajaca uzdolnienia          szkola z klasa          certyfikat pat 2

a z wszystkiego jedna racja:
górą sport i rekreacja!"

Sport w naszej szkole dzisiaj...

W naszej szkole zajęcia sportowe to bardzo ważne ogniwo edukacji. W placówce funkcjonują klasy sportowe. Codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych ludzi. To doskonały sposób na rozładowanie energii oraz wspaniałą zabawę.
    Na lekcjach wf-u uczniowie uczą się pracy zespołowej, poznają smak zwycięstwa oraz gorycz porażki. To wszystko składa się na ich wszechstronny rozwój. Dzięki temu doświadczeniu lepiej radzą sobie w nowych sytuacjach oraz kształcą umiejętność zdrowej rywalizacji w duchu „fair play”.
    Nasi uczniowie zdobywają wiele medali i wyróżnień nie tylko na arenach szkolnych, ale również krajowych.
    Nie sposób opisać ich mnogości, ale przypomnijmy chociażby rok szkolny 2022/2023.
    Na pływalni Jagiellonka odbywały się zawody w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół miasta Płocka w pływaniu. Nasi zawodnicy drużynowo 8x25 metrów stylem dowolnym uzyskali 3 miejsce na podium 🏆 Indywidualnie wyglądało to również imponująco: Pola Kowalska wywalczyła 1 miejsce 🥇 na 25 metrów stylem grzbietowym 👏 Jan Konarski 2 miejsce 🥈 na 25 metrów stylem grzbietowym 👏 Zdenek Holy 3 miejsce 🥉 na 25 m stylem dowolnym 👏 Filip Barański 3 miejsce 🥉 na 50 m stylem dowolnym 👏
    W kategorii MŁODZIEŻ w konkurencjach indywidualnych miejsca premiowane na podium zajęli kolejno: Kacper Łagodziński na 50 m stylem grzbietowym, zajmując 2 miejsce 🥈👏 Basia Kosieradzka na 50 m stylem klasycznym, zajmując 3 miejsce 🥉👏
    Sztafeta mieszana 6x25m stylem dowolnym okazała się równie rewelacyjna, zajmując 3 miejsce wśród wszystkich płockich szkół biorących udział w zawodach 🥉👏
    Kolejnym naszym wielkim triumfem sportowym było II miejsce podczas Turnieju będącego podsumowaniem projektu profilaktycznego realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Płocku. W ramach projektu w płockich szkołach podstawowych odbywały się zajęcia z uczniami, rodzicami oraz kadrą pedagogiczną dotyczące profilaktyki uzależnień. Dodatkowo Jakub Konefał z klasy 8s otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika 👏
    Nie zapominajmy o zwycięstwie uczniów z klas 7a i 7s, którzy zdobyli wicemistrzostwo Płocka w siatkówce chłopców 🏆🥈 Po drodze na podium nasza drużyna z „Szóstki” pokonała 4 zespoły w grupie (łącznie w turnieju brało udział 11 zespołów), dążąc wielkimi krokami do finału!

Sport w naszej szkole dawniej...

Nie mniejszymi sukcesami sportowymi mogła się pochwalić nasza placówka w czasach odległych.
    Pierwszy wpis dotyczący zawodów pojawia się w kronice szkolnej w latach 1954/1955. Czytamy: „W niedzielę 15 maja nastąpiło na boisku szkolnym otwarcie Szkolnych Igrzysk Sportowych. W poniedziałek 16 maja odbywały się rozgrywki sportowe – piłka ręczna i czwórbój lekkoatletyczny między poszczególnymi drużynami dziewcząt i chłopców. Było to święto sportowe całej szkoły. Po dwóch godzinach wszyscy udali się na Stadion Miejski, gdzie odbywały się zawody”.
    Kolejny zapisek dotyczy Pierwszych Letnich Harcerskich Igrzysk Sportowych na szczeblu powiatu. Zdobyliśmy wówczas I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt 🥇👏
    29 maja na I Wojewódzkich Igrzyskach Harcerskich w Ciechanowie powiat reprezentowały następujące zespoły z naszej szkoły: sztafeta dziewcząt i chłopców, drużyna piłki ręcznej dziewcząt oraz Dominika Śliwińska w czwórboju. Sztafeta chłopców zajęła III miejsce! 🥉👏
    6 września 1955r. zostały zorganizowane pierwsze SKS – y przy Szkole Podstawowej nr 6 w Płocku. Na pierwszym zebraniu zostały wyznaczone najważniejsze cele: „Przygotować się do rozpoczęcia roku sportowego w naszej szkole, wziąć udział w zawodach w czwórboju lekkoatletycznym o puchar „Świata Młodych” i przygotować się do marszów jesiennych”.
    W dniu 6 października odbyły się zawody lekkoatletyczne o mistrzostwo szkół podstawowych miasta Płocka na rok 1955 o puchar przechodni Wydziału Oświaty PMRN w Płocku. W zawodach tych wzięła udział reprezentacja naszej szkoły. Nasza placówka mogła poszczycić się wielkim sukcesem - dziewczynki zajęły 1 i 2 miejsce w biegu na 60 m, 1 miejsce w sztafecie 4x60 m oraz 2 i 3 miejsce w skoku w wzwyż! 🥉👏