Zostań redaktorem Zadry Gag@dki ...

Jeśli chcesz poznać tajniki powstawania szkolnej gazetki oraz spróbować własnych sił w tworzeniu tekstów użytkowych – dołącz do nas! Od 10 lat wydajemy „Zadrę Gag@dkę”.

Będziemy także czytali ciekawe reportaże, wywiady oraz inne fragmenty dobrych artykułów dziennikarskich dla dzieci.

„Słyszę zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem”

Konfucjusz

Zajęcia koła eksperymentalno - naukowego mają na celu umożliwianie dzieciom samodzielnego przeprowadzania doświadczeń, które pomogą im zrozumieć przyczyny danych zjawisk. Pobudzają również aktywność i twórcze myślenie.

Co zdobędziesz na tych zajęciach?

-rozwiniesz potrzebę zadawania pytań i szukania odpowiedzi;
-nauczysz się współdziałania w grupie;
-w formie zabawy zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk, tj. fizyka, biologia, chemia;
-nauczysz się wybierania i prezentowania interesujących informacji,
-nauczysz się wykorzystywania wiedzy do rozwiązywania problemów z różnych dziedzin życia codziennego,
-rozwiniesz motywację do wykonywania różnych zadań o charakterze naukowym.

W roku szkolnym zajęcia koła eksperymentalno – naukowego dla kl. 1 odbywają się we wtorki w godzinach 12.50 – 13.35.

„Logika jest niepokonana, gdyż aby z nią wygrać, trzeba posłużyć się logiką”
Pierre Boutroux

Lubisz układanie puzzli, rozwiązywanie zagadek, łamigłówek planszowych i ciekawych zadań matematycznych? To wszystko czeka na Ciebie na zajęcia koła rozwijającego logiczne myślenie.
Zajęcia te mają za zadanie wdrażać Was do posługiwania się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami w życiu codziennym oraz kształtować Wasze twórcze i logiczne myślenie.

Jakie umiejętności zdobędziesz podczas zajęć?
- rozwiniesz umiejętność selekcji podanych informacji i właściwego ich wykorzystania;
-wdrożysz się do samodzielnego, twórczego myślenia oraz poszukiwania różnych dróg dochodzenia do celu;
-rozwiniesz umiejętność twórczej współpracy i dzielenia się własną wiedzą,
z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach,
-przyjemnie spędzisz czas przy zagadkach i łamigłówkach.

Plan zajęć w roku szkolnym 2019/2020:
-klasy 3 – środa – 11.50 – 12.35  s. 7
-klasy 4 – czwartek – 8.00 – 8.55 s. 25