- Szczegóły
- Odsłon: 57
Dnia 18 czerwca 2024r. została rozstrzygnięta VIII edycja szkolnego konkursu plastycznego "Marzeń sto z SKO". Organizatorem konkursu były opiekunki SKO przy SP nr 6 w Płocku. Przeznaczony był on dla wszystkich uczniów klas I-VIII.
Celem konkursu było:
- rozwijanie plastycznej wyobraźni dziecka,
- zwrócenie uwagi na istotną rolę oszczędzania w życiu człowieka.
Czytaj więcej: ROZSTRZYGNIĘCIE VII EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MARZEŃ STO Z SKO”
- Szczegóły
- Odsłon: 61
Chcemy się jeszcze pochwalić naszymi sukcesami.
Tym razem przypomnimy te, które związane są z Ligą Przedmiotową.
10 czerwca, o godz. 14.00, w sali widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 3, w Płocku, odbyło się podsumowanie tegorocznych konkursów i uroczyste wręczenie nagród XXVIII Edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej, .
W uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół, laureaci i nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów.
- Szczegóły
- Odsłon: 77
Pod takim hasłem, w SP6 odbyły się MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY WIEDZY NA TEMAT ŻYCIA I DZIAŁALNOŚCI DRUHA WACŁAWA MILKE, KONKURS FOTOGRAFICZNY ORAZ PLASTYCZNY.
Nasz Patron - znakomity pedagog i organizator życia kulturalnego, a także nieustający animator harcerstwa. Człowiek, który całe swoje powojenne życie poświęcił Harcerskiemu Zespołowi Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka".
W młodości, w czasie wojny i okupacji, prowadził działalność konspiracyjną, został aresztowany, dotkliwie pobity i przewieziony do obozów koncentracyjnych w Dachau oraz Gusen. Nawet tam, pomimo wielkiego zagrożenia, niósł pomoc innym ludziom, przemycał chleb i odzież. Dzięki jego wysiłkom, wielu więźniów przetrwało. Dlatego Wacław Milke nazwany został przez nich "Apostołem chleba".
Po wojnie, nasz patron pracował na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście.
Był inicjatorem umieszczenia "Dzwonu Pokoju" na Placu Trzynastu Straconych. Organizował Dni Historii Płocka oraz kultywował uroczyste obchody Dnia Myśli Braterskiej.
Druh Wacław Milke, niestrudzony harcerz i miłośnik obrzędów staropolskich, zmarł 9 maja 2008 roku.
W roku 2010 został Patronem naszej Szkoły. Choć nie ma go już wśród nas, my nadal pamiętamy i przekazujemy tę pamięć oraz jego słowa, następnym pokoleniom.
" Pamiętajcie moi drodzy,
celem jesteście Wy.
Taka będzie Polska - jacy Wy.
Taki świat - jak Wy.
Wy kierujecie, Wy rządzicie.
I tego Wam życzę:
pogody ducha, siły ducha
i tego, co się nazywa - piękno życia."
- Szczegóły
- Odsłon: 203
Mistrzowskie recytacje w finale konkursu “Pięknie być człowiekiem" - etap wojewódzki W sobotnie przedpołudnie w Książnicy odbył się finał XLV edycji konkursu “Pięknie być człowiekiem” z udziałem 46 mistrzów recytacji wyłonionych w eliminacjach rejonowych w Gostyninie, Sannikach, Gąbinie, Żychlinie, Łęczycy, Kutnie i Płocku. Ze sceny wybrzmiały fragmenty utworów Mickiewicza, Coehlo, Burnetta, de Saint-Exupéry'ego, poetyckie strofy Asnyka, Różewicza, Szymborskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i innych. Wrażliwi młodzi ludzie w niebanalnych interpretacjach, odważnie przedstawiali piękne teksty o empatii, szacunku, życzliwości, dowodząc siły i wartości słowa. Z radością informujemy, że wśród nagrodzonych recytatorów znalazły się nasze uczennice - Julia Surdykowska (kategoria klasy I-III) i Patrycja Jasińska (kategoria klasy 7 -8), które zajęły zaszczytne II miejsce. Ogromne brawa dla naszych recytatorek, których swoboda wystąpień zrobiła wrażenie zarówno na jurorach, jak i publiczności.